Autor textu MediaGuru
CETIN chce letos spustit pilotní projekt vlastní technické platformy pro
poskytování služeb internetové televize.
Společnost CETIN chce letos spustit pilotní projekt vlastní technické platformy pro poskytování služeb internetové televize. Platforma by měla umožnit operátorům nabízet televizní programy prostřednictvím internetového připojení. V rozhovoru s ČTK to uvedl generální ředitel Juraj Šedivý.
Služba umožňuje v rámci internetového připojení vytvořit pásmo jen pro šíření TV signálu v HD kvalitě. Příjem televizních programů tak není ovlivněn dalším souběžným provozem na přípojce.
„Je to řešení určené nejen pro český trh, ale i pro telekomunikační firmy ve střední a východní Evropě," řekl Šedivý. Spuštění CETIN plánuje v druhé polovině roku.
Největšími poskytovateli IPTV pro koncové zákazníky jsou v současnosti O2 a T-Mobile. Konkurenční Vodafone nabízí televizní služby prostřednictvím kabelové sítě UPC, kterou loni získal. Celkový podíl IPTV na příjmu televize v českých domácnostech se pohybuje kolem 11 procent. Nejrozšířenější je příjem pomocí pozemních vysílačů.
CETIN patří investiční skupině PPF. Ta nedávno získala telekomunikační aktivity Telenoru v některých evropských zemích a vlastní majoritu v největším tuzemském operátorovi O2.
-čtk-
Autor textu MediaGuru
Úvodní utkání českých reprezentantů na hokejovém mistrovství světa
s výběrem Dánska sledovalo 1,34 mil. diváků starších 15 let. Šlo
o nejlepší výsledek večera a celého dne.
# Aktuality # TV & video # Online # Audio # Tisk
Soukromá média kritizují návrh zákona o médiích veřejné služby. Vadí
jim online reklama i chybějící mantinely.
# Aktuality # TV & video # Online
Nový digitální projekt České televize cílí na publikum ve věku 15 až
25 let a kombinuje zpravodajství, popkulturní obsah i internetové trendy
v krátkých videích přizpůsobených prostředí sociálních sítí.