Jaro na Facebooku přivítaly miliony motýlů

úterý, 27. dubna 2010, 11:57 Internet & Mobil MediaGuru

Nelze si nevšimnout jarní vlny motýlů, kteří se objevili v posledních dnech na sociální síti Facebook.

Tito motýli jsou součástí kampaně společnosti Hewlett-Packard na podporu designového notebooku HP Mini 210 Vivienne Tam Edition; celý projekt byl naplánován a připraven v digitálním oddělení české části OmnicomMediaGroup pro partnerskou mediální agenturu Attention!Media.

screen shot

 Kampaň „Pošli motýla a vyhraj“, cílená především na ženy a dívky, byla spuštěna v komunitní síti Facebook na adrese http://apps.facebook.com/posli-motyla/.  Okamžitě po spuštění se aplikace stala hvězdou letošního roku, když za pouhých 6 dní poletovaly na Facebooku více než 3 miliony motýlů vyslaných 175 tisíci uživateli sítě Facebook.

„Motýl je symbolem jara. Toto jaro je ovšem i symbolem našeho nového designového notebooku, který vznikl ve spolupráci s přední návrhářkou Vivienne Tam a proto jsme motýlí tématiku použili i při návrhu našeho proma“ uvádí k soutěži Petr Trešl, marketing manažer Divize osobních počítačů společnosti HP.

 „HP je společnost, která staví na plnění přání svých zákazníků, proto je pro nás velmi důležité být s nimi v těsném kontaktu. Jsme moc rádi, že oboustranná komunikace funguje například na naší stránce v rámci komunitní sítě, kde s námi takto mluví už více než 37 tisíc fanoušků, které nám přinesla právě tato aplikace“ dodává Trešl.

„Je vidět, že když pochopíte zájmy a tužby uživatelů sociálních sítí, lze poměrně jednoduchou aplikací oslovit statisíce uživatelů a poslat radost milionu dalších, využít social responsibility a přitom nenásilně propagovat produkt. Výsledky se opravdu zdají neuvěřitelné - po našem úspěchu s aplikací omalovánek KIA Soul a následně ZOH Vancouver pro GE Money Bank se zdálo, že už bude těžké takovýto fenomenální úspěch zopakovat,“ svěřuje se autor myšlenky a realizátor konceptu Jan Edlman z OmnicomMediaGroup. „O to větší radost máme, že se nám to opět podařilo. Navíc vždy potěší, když pokoříte ikony – například ve srovnání s vánoční videopohlednicí Kofoly byl z naší aplikace za pouhých šest dní odeslán dvojnásobek toho, co doručili andělé z Kofoly!“ A to jsme teprve na začátku – soutěž končí až za měsíc…

Aplikace „Pošli motýla a vyhraj“: http://apps.facebook.com/posli-motyla/

Stránka HP v síti Facebook: http://www.facebook.com/HPCzechRepublic