V Česku vzniká nový segment krimi magazínů. Uspěje?

úterý, 19. dubna 2011, 13:10 Tisk Martina Vojtěchovská

Český magazínový trh začíná pomalu s určitým zpožděním za zahraničím objevovat segment titulů věnujících se krimi žánru.

Poté, co si zavedení vydavatelé tento typ časopisů oťukávali v podobě speciálů, přichází vydavatelství RF Hobby s pravidelným měsíčníkem na toto téma, a to pod názvem Krimi Revue. Krimi Revue se bude podle slov obchodního ředitele RF Hobby Petra Doula věnovat skutečným trestním činům, nikoliv smyšleným.

RF Hobby údajně o takovém časopise uvažovalo už několik let, pravá doba pro jeho uvedení ale nastává podle mínění vydavatelství až nyní. „Vidíme zde určitý prostor a chceme ho samozřejmě využít, a to nejen v úrovni prodeje časopisu, ale také v úrovni potenciálních inzerentů a propojení titulu na TV formáty se stejným nebo podobným žánrem,“ dodává Petr Doul. Za úspěšné bude RF Hobby považovat, pokud se prodaný náklad titulu bude do šesti měsíců od zavedení na trh pohybovat v rozmezí 30-35 tisíc výtisků na vydání.

Titul, který vyjde poprvé v zaváděcím nákladu 64 tis. výtisků ve středu 4. května, rozšíří skupinu společenských časopisů v portfoliu RF Hobby. Ta se zformovala kolem časopisů 21. století a Epocha a podle Petra Doula představuje pro RH Hobby i do budoucna skupinu titulů, kterou chce vydavatelství primárně rozvíjet.

Tituly věnované žánru krimi už nabízejí vydavatelství Bauer Media a Burda Praha. Oba vydavatelé však volili cestu testování přes speciál spojený se silným brandem v rámci vydavatelství. Burda Praha vydává Krimimix pod hlavičkou časopisu Svět ženy. Titul zatím nemá pravidelnou frekvenci a podle reakcí z vydavatelství nebude titul zřejmě vycházet častěji než čtvrtletně.

Vydavatelství Bauer Media vydává pod hlavičkou Chvilky pro Tebe Krimi speciál, a to jako dvouměsíčník. Také ten je podobně jako zmiňované dva tituly zaměřen na skutečné události. Bauer je s výsledky časopisu spokojen, titul je ziskový.