Fast-foody se spojují se slevovými servery

středa, 27. července 2011, 09:04 Internet & Mobil MediaGuru

Fast-foodové řetězce se začínají spojovat se slevovými servery. Server Vykupto.cz bude spolupracovat s KFC, McDonald’s pilotuje spolupráci se Slevomatem.

Řetězec rychlého občerstvení KFC se rozhodl pro spolupráci se slevovým serverem Vykupto.cz. Doposud v oblasti gastronomie působily na slevových serverech pouze samostatné restaurace. Řetězec mezinárodního formátu se pro zapojení do nabídky slevových serverů rozhodl vůbec poprvé v rámci ČR. Vykupto.cz je podle průzkumu MediaResearch druhým nejznámějším slevovým portálem v Česku.

„V současné době spolupracujeme s jedním z největším mezinárodních řetězců rychlého občerstvení, ale jednáme i s dalšími. Předpokládáme, že do dvou měsíců se hromadné nakupování stane běžnou součástí marketingu velkých frenšíz,“ říká Tomáš Bátrla, zakladatel Vykupto.cz, a dodává: „V České republice je spojení mezinárodního fast food řetězce se slevovým serverem unikát. Ani ve světě jsem o podobné události neslyšel.“

Fast food na Vykupto.cz využívá modelu standardní slevové nabídky hromadného nakupování, kdy je akce jednorázová. Nabídka rychlého občerstvení se podle Vykupto.cz nejvíce hodí k nedávno spuštěné službě Rychloslevy. Zde si mezinárodní řetězec může budovat vlastní klientelu prostřednictvím věrnostního systému. Za každou zakoupenou slevu uděluje zákazníkům určité množství bodů, které lze proměnit za další benefity.

O spolupráci s fast foodem jedná také tuzemská jednička mezi slevovými servery, Slevomat.cz. Jak MediaGuru.cz řekl majitel Slevomatu Tomáš Čupr, firma spouští pilot s řezězcem McDonald’s. Spolupráce by se měla otestovat v Brně. „Pokud se nám osvědčí a McDonald’s také, tak si myslím, že jsme na dobré cestě nabídnout něco takového celoplošně. Pro firmy, které mají problém s trackováním online kampaní a neumějí změřit, jestli zákazník přišel, nebo nepřišel, dokážou s pomocí kuponů jejich počet velmi dobře kvantifikovat,“ dodal Tomáš Čupr.

-mav-