T-Mobile je letos zatím největším TV sponzorem

úterý, 05. července 2011, 04:00 TV MediaGuru

T-Mobile se letos prozatím díky soutěži Superstar zařadil k nejaktivnějším zadavatelům televizního sponzoringu.

Za období od letošního ledna do konce května vložila společnost T-Mobile do sponzoringu podle monitoringu Admosphere částku přesahující 37 mil. Kč. Stěžejním pořadem, se kterým se letos T-Mobile sponzorsky spojil, byla Česko Slovenská Superstar.

Pěvecká reality show byla v uplynulých pěti měsících sponzorsky nejvytěžovanějším pořadem na televizních obrazovkách vůbec.

Mezi další nejaktivnější zadavatele využívající sponzoring se letos řadí výrobci minerálních vod - Karlovarské minerální vody (monitorovaný objem necelých 35 mil. Kč) a Karlovarská Korunní s objemem téměř 24 mil. Kč.

V případě Karlovarských minerálních vod byl sponzoring spjat jednak se sportovními pořady na ČT4 a dále s pořady Tajemství zdravého života, Tajemství vody (ČT1) a 20 filmových sezón na ČT. Karlovarská korunní byla také jedním ze sponzorů Superstar, což byla její jediná, ale přitom klíčová sponzorská aktivita.

Mezi největší televizní sponzory patří v letošním roce i Evropa 2, která rovněž podstatnou část sponzoringu vynaložila na pořad Česlo Slovenská Superstar.

Top zadavatelé sponzoringu (leden-květen 2011)

Zdroj: Admosphere, ceny podle TV sledovanosti (ATO-Mediaresearch)

Top sponzorované pořady (leden-květen 2011)

Zdroj: Admosphere, ceny podle TV sledovanosti (ATO-Mediaresearch)

-mav-