Dorazí nová show The Voice i do Česka?

čtvrtek, 01. září 2011, 03:30 TV MediaGuru

Úspěšná hudební reality show rychle expanduje do různých zemí světa, pravděpodobně dorazí i do Česka.

Hudební reality show The Voice (Hlas), která původně vznikla v Nizozemí, kde byla poprvé odvysílána vloni pod názvem The Voice of Holland, rychle proniká na obrazovky i v jiných zemích. Letos na jaře ji poprvé odvysílala i americká NBC, kde se stala programovým hitem, a proto NBC od letošního září chystá její druhou sérii.

Mezitím už byly licence na vysílání show prodány i do dalších zemí, mimo jiné např. do Velké Británie, Belgie, Švédska, Německa či Polska, a na podzim letošního roku a v prvním čtvrtletí roku příštího bude mít The Voice premiéru v řadě evropských i mimoevropských zemí.

Možnost, že The Voice bude představen i českým divákům, výrazně vzrostla s registrací ochranných známek v Česku. Jak uvedl server Digizone.cz, o registraci ochranných známek Hlas Česka, Český hlas, Hlas České republiky, Hlas Československa, Československý hlas si v těchto dnech požádala společnost CET21, držitel licence na vysílání TV Nova. Stejně podle serveru Medialne.sk postupuje na Slovensku i sesterská televize Markíza, která si rovněž registruje ochranné známky, a to i pro federální verzi. Navíc kanály, patřící do skupiny CME v Rumunsku (Pro TV) a v Bulharsku (bTV) patří do seznamu zemí, pro které už licence byla koupena a ve kterých se plánuje nasazení pořadu.

Na rozdíl například od formátu Superstar se The Voice liší tím, že porotci při hodnocení jsou k soutěžícím zády a rozhodují se pouze na základě jejich hlasu. Koncept pořadu také počítá s vytvářením týmů, které si právě na základě hlasových kvalit sestavují porotci (a zároveň kapitáni) těchto týmů. Soutěžící z jednotlivých týmů se pak utkávají mezi sebou a o jejich úspěchu rozhodují jak diváci, tak i hlasy porotců.

-mav-