Nově sázka na vysílání bez reklamy vyšla

pondělí, 05. září 2011, 10:00 TV MediaGuru

Nedělní filmový příběh, který Nova zkušebně odvysílala bez reklamy, zaznamenal nadprůměrného podílu. Stal se nejsledovanějším pořadem týdne.

Česká komedie Doktor od jezera hrochů, kterou v neděli večer odvysílala televize Nova, se stala nejsledovanějším pořadem nedělního prime-time. Nova pořad navíc zkušebně odvysílala, aniž by ho přerušovala reklamou. Jak vyplývá z dat ATO-Mediaresearch, zdá se, že tento krok se Nově vyplatil. Celkem pořad zhlédlo 2,289 mil. diváků a ve skupině diváků starších 15 let dosáhl více než 54% podílu (54,54 %). To je podstatně více, než je průměrný podíl TV Nova na sledovanosti. Díky tomu, že pořad nebyl přerušován reklamou, se sledovanosti vyhnuly obvyklé výkyvy. Celkové číslo je dokonce nejvyšší za celý týden, což znamená, že pořad předstihl i tradičně nejsledovanější pořad českých televizí - Televizní noviny.

TV Nova se rozhodla, že v neděli večer nepostaví svůj klíčový podzimní formát, kriminální seriál Expozitura, a nepůjde tak do střetu s hlavním pořadem Prima TV – talentovou show Česko Slovensko má talent. Její úvodní díl odvysílala Prima právě tuto neděli. U diváků starších 15 let s ní dosáhla celkového podílu 17,6 %, což odpovídá průměrnému podílu hlavního kanálu Primy na TV trhu.

Naopak podprůměrný podíl zaznamenaly premiérové povídky Čapkovy kapsy, které si na podzim přichystal první okruh České televize.

Televizní stanice v těchto dnes postupně nasazují své podzimní novinky. Vracejí se tak nové řady seriálových příběhů a očekávání jsou také spojena se středečním večerním vysíláním pořadu Expozitura.

-mav-