Super.cz roste letos na internetu nejrychleji

úterý, 27. září 2011, 02:30 Internet & Mobil MediaGuru

Super.cz zaznamenal v srpnu z první desítky nejsilnějších tuzemských webů nejvyšší meziroční nárůst.

Společensko-bulvární deník Super.cz, na jehož přípravě se od letošního jara podílí vydavatelství Borgis a který patří do portfolia společnosti Seznam.cz, zaznamenal v letošním srpnu z první desítky nejnavštěvovanějších tuzemských webů nejvyšší meziroční nárůst návštěvnosti.

Průměrná měsíční návštěvnost Super.cz dosáhla letos v srpnu 2,9 mil. reálných uživatelů, což bylo o necelých 0,5 milionu více než ve stejném období vloni. Téměř 20% meziroční růst tak řadí Super.cz mezi nejúspěšnější weby letošního roku a v celkovém pořadí návštěvnosti se už posunul na čtvrtou příčku za “silnou trojku” – seznam.cz, novinky.cz, idnes.cz. Superu k letošním výsledkům pomohl jarní redesign, doprovázený obsahovými změnami, který souvisel s přechodem k vydavatelství Borgis.

Návštěvnost Top 10 médií v srpnu 2011

Zdroj: NetMonitor

Celkově se návštěvnost českého internetu v letošním srpnu oproti loňskému stejnému měsíci zvýšila o 5,5 % na průměrných 5,85 mil. uživatelů měsíčně.

Z pohledu jednotlivých provozovatelů si v letošním srpnu oproti loňskému srpnu nejvíce polepšilo mediální zastupitelství AdActive, naopak citelnější snížení se dotklo zastupitelství ARBOinteractive. Pokles v návštěvnosti se letos týká také společnosti Centrum Holdings.     

Návštěvnost Top 10 provozovatelů v srpnu 2011

Zdroj: NetMonitor

-mav-