Fridrich plánuje revizi dětského vysílání ČT

pondělí, 10. října 2011, 02:53 TV MediaGuru

Diváky České televize čekají změny v programu, které se budou zřejmě týkat délky i obsahu pořadů, vyplývá z vyjádření šéfa programových okruhů Milana Fridricha.

Například Večerníček by se mohl přesunout z programu ČT1 na ČT2. Radiožurnálu to dnes řekl nový ředitel programových okruhů České televize (ČT) Milan Fridrich. Dnes se spolu s finančním ředitelem Milanem Cimirotem a výkonným ředitelem ČT24 Zdeňkem Šámalem ujal své funkce. 

Ke změnám ohledně Večerníčku Fridrich řekl, že na jednu stranu jde o tradiční pořad, který existuje mnoho desetiletí. "Na druhou stranu je nutné se podívat na to, že dosahuje sledovanosti 250.000 až 280.000 diváků," uvedl. To by nemuselo podle něj být málo, kdyby šlo jen o děti, ale oni to pouze děti nejsou. Podle Fridricha je tak třeba položit si otázku, zda se Večerníček na ČT1 v současné podobě nepřežil. Místo něj by se tam mohl vysílat program, který by zaujal mnohem více diváků. 

"Ale to rozhodně neznamená, že by Večerníček nebo dětské pořady z České televize zmizely," řekl. Jednou z variant je přesunout Večerníčka na ČT2 a udělat tam mezi 18. a 19. hodinou delší pořad pro děti. Další variantou je vytvoření dětského kanálu ČT3. Navrhoval ho ve svém kandidátském projektu nový generální ředitel ČT Petr Dvořák. 

"Budeme muset provést revizi věcí, které v České televizi byly," řekl Fridrich. Osobně se chce nyní zaměřit především na program ČT1. Změny by měly tomuto kanálu přilákat nové diváky a současně více odpovídat poslání veřejnoprávní televize. 

Nový programový ředitel potvrdil, že v ČT dojde i na personální změny. „Bude se to řešit v příštích třech měsících, zatím by nebylo fér je komentovat,“ odpověděl Fridrich na otázku, zda bude i nadále spolupracovat se současným šéfem ČT1 Radanem Dolejšem. Navíc prý Radan Dolejš v tuto chvíli podléhá přímo Dvořákovi. 

Změny na manažerských postech i plány programových změn jsou důsledkem obměny nejvyššího vedení ČT. Bývalý generální ředitel Jiří Janeček v srpnu odstoupil ze zdravotních důvodů z funkce a Rada České televize v září zvolila do čela ČT Petra Dvořáka. Funkce se ujal tento měsíc.