Prima dosáhla v září na svůj nejvyšší letošní podíl

pátek, 07. října 2011, 08:19 TV MediaGuru

Hlavní kanál Primy se dostal v září na svoji nejvyšší letošní úroveň. V prime-time Prima zaznamenala nejvyšší výsledek za posledních pět let.

Diváci strávili v letošním září před televizními obrazovkami 3:05 hodin, což je stejný výsledek jako v loňském září. Oproti letošnímu srpnu se doba sledovanosti zvýšila o 15 minut.

V září si podle očekávání v celodenním podílu na sledovanosti u diváků starších 15 let polepšily oproti srpnu všechny tři hlavní tuzemské stanice (ČT1, Nova, Prima), a to většinou na úkor menších stanic. Nejvíce z této trojice – a i ze všech televizních stanic – rostla TV Prima, která si oproti srpnu polepšila o 2,4 procentní body. Celkově ji to vyneslo podíl 19,42 %, což je pro hlavní kanál Primy nejlepší výsledek od loňského října. V prime-time se Prima dostala dokonce na hodnotu 20,95 %, což je nejlepší výsledek za posledních pět let.    

ČT1, které dobře fungují páteční a sobotní večerní pořady, se v září vrátila nad 15% podíl  (15,38 %). Lídr tuzemského trhu, TV Nova, si oproti srpnu polepšila o 1,25 procentního bodu a září ukončila s podílem 29 %.

Ostatní televizní stanice zaznamenaly oproti srpnu nepatrné snížení podílu na sledovanosti. Televize Barrandov potvrzuje svoji oblíbenost u dětských diváků a prodloužení pořadu Animáček se ji u těchto diváků vyplácí. V cílové skupině 4-9 let TV Barrandov dosáhla podílu 25,1 %.

Podíl TV stanic, celý den, D15+, září 2011, údaje v %

Zdroj: ATO-Mediaresearch


-mav-