Cena českého internetu pro nová média ČT

středa, 23. listopadu 2011, 17:25 Internet & Mobil MediaGuru

Česká televize si za své aktivity v nových médiích odnesla prestižní cenu Křišťálová lupa v hlavní kategorii Projekt roku.

Nejlepším internetovým projektem roku jsou podle ankety Křišťálová lupa aktivity České televize v nových médiích. Rozhodlo o tom hlasování odborné poroty. Vítězové ankety byli oceněni na slavnostním vyhlášení v Divadle Archa ve středu večer. Moderace předávání se stejně jako vloni ujali herec Tomáš Hanák a výkonný ředitel Internet Info Ján Simkanič.

Divize nových médií České televize spustila v letošním roce 15 různých mobilních aplikací s celkovým počtem 370 tisíc stažení. ČT vvyinula aplikace pro všechny základní operační systémy v chytrých telefonech: iPhony, iPady, Symbian 3, Bada a Google Android. Denně zaznamenávají mobilní aplikace ČT 30 až 40 tisíc přístupů.

Podle Milana Fridricha, který byl donedávna za nová média v ČT odpovědný, plánuje televize v následujícím období zaměřit se na chytré televize. „ČT chce vybudovat novou silnou identitu v oblasti tzv. chytrých televizorů, které nabídnou například super teletext, různé možnosti sledování i možnost stahovat si odvysílané pořady – televize se tak stane něčím podobným, co je internet nebo tablet. Televize nemusí mít s trendy problémy, musí ale rychle reagovat na změny, které se odehrávají," řekl ve zpravodajském vstupu pro stanici ČT24 po skončení slavnostního předávání cen.

Osobností internetu byl vyhlášen majitel Slevomatu Tomáš Čupr, inspirací roku se stala aplikace týdeníku Respekt pro iPad, ocenění získal i globální projekt českých tvůrců Socialbakers.com.

Hlasování veřejnosti přineslo např. ocenění zpravodajskému webu iDnes.cz nebo zájmovému ČSFD.cz. Ceny si odnesly i hlavní internetové firmy Seznam.cz (dvakrát za Mapy.cz) a Google (vyhledávání). Seznam.cz navíc bodoval i v nové kategorii All Stars, určené pro silné značky českého internetu.

Výsledky soutěže Křišťálová lupa 2011

Hodnocení odborné poroty    
  Projekt roku Webové a mobilní aktivity České televize
  Osobnost roku Tomáš Čupr
  Anticena Přílepek loterijního zákona o cenzuře internetu
  Inspirace roku Respekt pro iPad
  Globální projekty českých tvůrců Socialbakers.com
Hlasování veřejnosti    
  All Star Seznam.cz
  Internetové obchodování Aukro.cz
  Mobilní služba multiplatformní Mapy.cz
  Nástroje a služby Mapy.cz
  One (wo)man show 1000 věcí, co mě serou
  Vyhledávače Google.cz
  Zájmové weby ČSFD.cz
  Zpravodajství iDNES.cz

-mav-