Centrum přinese deník jen pro tablety a čtečky

čtvrtek, 10. listopadu 2011, 10:27 Internet & Mobil MediaGuru

Elektronické noviny určené výhradně pro čtečky a tablety připravuje společnost Centrum Holdings, která mj. provozuje web Aktuálně.cz

Obsah tvořený výhradně pro konzumaci v chytrých telefonech chystá v nejbližší době uvést společnost Centrum Holdings, která mj. provozuje web Aktuálně.cz. Na konferenci Czech Internet Forum dnes start projektu oznámil Jakub Unger, který v Centru zodpovídá i za online deník Aktuáně.cz.

Podle Jakuba Ungera ale projekt nebude produkován pod značkou Aktuálně.cz. Noviny mají být tvořeny pouze pro tablety (nebudou tedy např. na webových stránkách), začít mají na Kindlu. Obsah nebude zdarma, Centrum jej chce zpoplatnit za cenu pod 1000 korun ročně. Deník má nést název Insider a objevit se má v horizontu dvou týdnů.  

„Noviny bude připravovat dvacetičlenná redakce. K dosažení budou pouze v jednom zařízení, nikde jinde,“ řekl účastníkům konference Jakub Unger, který ale do budoucna nevylučuje nahrazení Kindlu jinou platformou. „Nejatraktivnější předplatné bude za cenu, za kterou se prodává samotné zařízení bez obsahu,“ zmínil.

Jakub Unger je obecně skeptický k tomu, že uživatelé budou platit za informace v chytrých telefonech, pokud mají podobný obsah dostupný i na webových stránkách. Stejně tak nevidí budoucnost ve zpoplatňování online obsahu, uvedl na konferenci Czech Internet Forum.

-mav-