Na Google+ je více než 60 % největších značek

středa, 23. listopadu 2011, 00:20 Internet & Mobil MediaGuru

Více než 60 % největších světových značek už vstoupilo na sociální síť Google+. K jejímu aktivnímu využívání mají ale ještě daleko.

Z výzkumu BrightEdge, který posuzoval 100 největších značek žebříčku Millward Brown, vyplynulo, že přes 60 % z nich už vstoupilo na sociální síť Google +. Stalo se tak v krátké době několika dnů poté, co se Google+ značkám otevřela. „Značky si velmi rychle zajistily přítomnost na Google+, ale stále ještě mají před sebou dlouhou cestu, aby možnosti sociální sítě plně využily,“ hodnotí výzkumná zpráva BrightEdge.

Jako důkaz výše uvedeného tvrzení dokládá, že pouze 12 % z těchto velkých značek si profil Google+ přidalo na své oficiální webové stránky. Na konkurenčním Facebooku má z analyzovaných značek svou stránku 94 % z nich, z čehož 53 % odkazují na tyto stránky na home page svých webů.

Počet fanoušků na Google+ také zatím značky sbírají pomalu – některé nemají více než jednotky fanoušků (vztahuje se na dobu, kdy byl výzkum realizován). V tomto má konkurenční Facebook velký náskok – počty fanoušků jdou do tisíců a někdy i milionů. „Aby si značky zajistily přítomnost a aktivitu v sociálních sítích od Facebooku po Google+, skutečná práce jim teprve začíná,“ uvádí se také ve výzkumné zprávě. Dodává ale, že ve srovnání s Facebookem má Google velkou výhodu, která spočívá v propojení s vyhledáváním, kdy se stránky dané značky objevují v horních pozicích ve vyhledávání Googlu.

-mav-