Seznam.cz: Reklamní ceny zvyšovat nebudeme

pondělí, 14. listopadu 2011, 08:12 Internet & Mobil MediaGuru

Tuzemský internetový lídr Seznam.cz neplánuje pro příští rok zvýšit své ceny za reklamu.

Seznam.cz nemá v úmyslu vstoupit do nového roku s vyššími cenami za reklamu. Pro klientský newsletter společnosti to uvedl Kamil Veselý, manažer oddělení pro klíčové zákazníky.

„I přesto, že trh očekává zdražování reklamního prostoru obecně, Seznam.cz bude již třetí rok v řadě držet ceny. Aktuální ceník na rok 2012 jsme na našem webu již zveřejnili. Nebudeme měnit rovný přístup k agenturám a přímým klientům, který se osvědčil – znovuzavedení agenturní provize není na pořadu dne. Stejně tak zůstává konzistentní a tudíž beze změny naše slevová politika. Rostoucím klientům opět nabídneme zajímavé výhody. A opět, zase stejně jako poslední 3 roky, klienti, kteří si objednají podzimní display kampaně s předstihem, je budou mít o 20 % levnější,“ uvedl k obchodní politice Veselý.

Úprava ceny směrem nahoru se týká pouze prémiového formátu Novinky leaderboard, který je podle Seznamu dlouhodobě vyprodaný. Naopak, po akvizici portálu Stream.cz došlo podle Veselého k úpravě cen směrem dolů na tomto portálu.

Seznam.cz  chce ale v příštím roce změnit garance zobrazení či povolené rozměry. „Garance jsme upravili podle návštěvností jednotlivých pozic, ale poměr ceny a výkonu (tedy CPT) jsme přitom zachovali,“ přiblížil Veselý.

Seznam.cz představil v letošním roce pro inzertní klienty tři důležité novinky: uvedl službu Seznam Tip, redesignoval Super.cz a 100% ovládl společnost Global Inspiration, která provozovala portál Stream.cz.

-mav-