Vánoční vysílání ČT ve znamení pohádek

úterý, 15. listopadu 2011, 01:59 TV MediaGuru

Pohádky mají být hlavními taháky vánočního a silvestrovského programu České televize.

Ve svém vysílání od 23. prosince do 1. ledna jich ČT uvede celkem 48, z toho pět bude mít televizní premiéru. Zástupci ČT to uvedli na dnešní tiskové konferenci. 

Diváci České televize uvidí v rámci vánočního a silvestrovského programu v uvedených pohádkách 24 princů a 16 princezen. Na Štědrý den program ČT1 uvede v premiéře pohádku Micimutr s Libuší Šafránkovou v titulní roli a Jiřím Bartoškou v roli krále. V televizní premiéře nabídne ČT také pohádku Tajemství staré bambitky, Dešťovou vílu, Lvího krále a na Nový rok v hlavním vysílacím čase pohádku Jana Svěráka Kuky se vrací. Ředitel ČT Petr Dvořák připomněl, že na Vánoce jsou pohádky hodně oblíbené, v loňském roce například sledovalo pohádku Peklo s princeznou, kterou vysílal program ČT1 na Štědrý den, 1,6 milionu diváků. 

"Rádi bychom naším programem vytvořili pohodovou atmosféru, proto se hodláme věnovat především rodině a dětem," řekl ČTK ředitel programových okruhů ČT Milan Fridrich. Zatímco program ČT1 nabídne ve vánočním a silvestrovském čase především pohádky a rodinné filmy, jako jsou třeba Pelíšky nebo Čokoláda, program ČT2 se zaměří hlavně na křesťanskou tradici vánočních svátků. Diváci tak na tomto kanálu zhlédnou například dokument Pražské jezulátko, vyprávění Tomáše Halíka Poselství z Betléma nebo rozmluvu Václava Havla s arcibiskupem Dominikem Dukou nazvanou Václav Havel a Dominik Duka: společný výslech.