MF Dnes má vlastní aplikaci pro iPad

pátek, 16. prosince 2011, 17:28 Internet & Mobil, Tisk MediaGuru

Deník MF Dnes je dalším tuzemským deníkem, který představuje vlastní aplikaci pro iPad a iPhone. Aplikace je placená, čtenáři ji mohou testovat 14 dní zdarma.

Deník MF Dnes uvádí novou aplikaci pro iPad a iPhone. Aplikace obsahuje stránky, jak je čtenáři znají z tištěné podoby, ale nabízí i možnost číst články v podobě optimalizované pro elektronické tablety. „Pokud má někdo rád klasickou novinovou podobu, může zvolit ji. Pokud někdo raději čte články v trochu jiném provedení, může si vybrat právě tento styl,“ říká šéfredaktor MF Dnes Robert Čásenský. Ve speciální podobě je také možné si fotografie zvětšit. Některé články mají být opatřeny fotogaleriemi.

Čtenáři budou mít také možnost číst dvě regionální přílohy najednou podle jejich volby. „Je to služba například pro lidi, kteří pocházejí z Brna a chtějí vědět, co se tam děje, ale žijí a pracují v Praze. Takže si mohou listovat brněnskými a současně pražskými stránkami,“ vysvětluje Čásenský.

Aplikace je placená, čtenáři ji ale budou moci testovat 14 dní zdarma. Předplatné na měsíc bude stát 9,99 eura, tedy asi 250 korun. Jedno vydání stojí 0,79 eura, což je minimální cena za položku stanovená firmou Apple. „Do budoucna se budeme snažit vytvořit i výhodné balíčky pro předplatitele tištěné verze,“ dodává Čásenský. Partnerem aplikace je automobilka Kia Motors.

Aplikace umožňuje archivovat výtisky nejen v iPadu či iPhonu, ale i na serverech vydavatelství Mafra, odkud si je čtenář může znovu stáhnout. Noviny jsou k dispozici půl hodiny po půlnoci.

Obsah deníku MF Dnes jak v tištěné, tak elektronické verzi není totožný s obsahem partnerského zpravodajského portálu iDnes.cz. MF Dnes chce do budoucna připravit digitální podobu i pro další tablety a mobily – například se systémem Android. „Aplikace pro Apple je první krok, další platformy by měly následovat v novém roce,“ říká Čásenský.

-mav-