POS promotion míří do mobilů

pátek, 09. prosince 2011, 06:05 Internet & Mobil MediaGuru

Procter & Gamble v USA testuje mobilní aplikaci, která na probíhající promoakci upozorní textovou zprávou přímo v obchodě i během TV reklamy.

Geolokační aplikaci určenou pro chytré telefony, která na promotion v místě prodeje zákazníka upozorní ve chvíli, kdy se k vystavovanému zboží přiblíží, testuje americká firma Procter & Gamble.

Aplikace Sonic Notify využívá technologie, která byla původně vyvinuta pro identifikaci přijíždějících autobusů pro zrakově postižené. Online agentura Densebrain, která za úpravou stojí, doručovanou audio zprávu pouze nahradila textovým upozorněním.

To se objeví ve chvíli, kdy se zákazník přiblíží k emitoru vysokofrekvenčního zvuku, umístěného v regálu se zbožím. Procter & Gamble se však technologii chystá využít také pro doručování slevových kupónů skrze TV reklamu. Zmiňovanou frekvenci lze totiž integrovat i do televizních spotů.

Sonic Notify je samozřejmě nutné zprvu nainstalovat, na rozdíl od dalších aplikací na podobném principu (např. Shopkick či Shazam), ji však není třeba pokaždé individuálně aktivovat.

Proti masovému rozšíření ale stojí všeobecná neochota uživatelů používat geolokační služby. Jak totiž odhalil nedávný průzkum agentury Forrester. Aplikace pracující s polohou uživatele ve svém smartphonu v USA užívá jen 6 % jejich majitelů.

Odborníci proto neočekávají, že by se tyto aplikace staly mainstreamem ani poté, kdy se na geolokaci ve větším chystá zaměřit Facebook. Tuto jeho novou strategii naznačuje nedávná akvizice společnosti Gowalla, konkurenta sociální sítě Foursquare.