Změny v Seznamu: Zima se zaměří na vývoj a strategie

středa, 07. prosince 2011, 10:29 Internet & Mobil MediaGuru

Michal Feix bude od nového roku výkonným ředitelem Seznam.cz. Generální ředitel Pavel Zima se bude víc soustředit na vývoj produktů a tvorbu vizí.

Od nového roku dojde ve společnosti Seznam.cz ke změnám ve vedení společnosti. Pavel Zima zůstává generálním ředitelem, ale přebírá si pod své přímé řízení oddělení, která mají na starosti vývoj produktu i jejich vizi. Konkrétně všechny produktové manažery a jejich týmy. Od nového roku bude také napřímo řídit i oddělení návrhářů uživatelského rozhraní a grafiky. Výkonné vedení společnosti předá Michalu Feixovi, který posledních několik let zastával roli provozního ředitele společnosti Seznam.cz, oznámila ve středu mluvčí společnosti Irena Zatloukalová.

„Tuto změnu dělám, abychom byli jako firma zase mnohem více orientovaní na produkt. Chci se více věnovat tomu, aby naše produkty měly jednotnou linii a důraz byl kladen především na potřeby uživatele. Ten pro nás musí být na prvním místě. Protože se chci této vizi věnovat opravdu naplno, jsem rád, že Michal Feix přijal moji nabídku ujmout se výkonného vedení společnosti,“ komentoval důvod organizačních změn Pavel Zima, generální ředitel Seznam.cz.

Na pozici výkonného ředitele bude Michal Feix odpovědný za vedení oddělení obchodu, marketingu, financí, lidských zdrojů a technického oddělení. Bude tedy přímým nadřízeným současných ředitelů, které doposud řídil Pavel Zima.

Nově od ledna vznikne technické oddělení, které povede Vlastimil Pečínka, coby technický ředitel. Technické oddělení bude zastřešovat současné provozní oddělení spolu s vývojem.

Podle vyjádření Pavla Zimy pro Hospodářské noviny překročí provozní zisk firmy v letošním roce miliardu Kč.  "V tržbách míříme na 2,45 až 2,5 miliardy. Provozní zisk bude určitě nad 1,1 miliardy," řekl HN Zima.

-mav-