ČT se vrátí k jednotnému logu

středa, 25. ledna 2012, 15:14 TV MediaGuru

Českou televizi čeká podle jejího generálního ředitele Petra Dvořáka v letošním roce celková úprava grafiky a vrátí se k používání jednotného loga.

Českou televizi (ČT) čeká podle jejího generálního ředitele Petra Dvořáka v letošním roce celková úprava grafiky a vrátí se k používání jednotného loga. Nyní mají svá loga jednotlivé kanály veřejnoprávní televize. Nové jednotné logo by mělo být přizpůsobené nynějším podmínkám, tedy například použitelné pro trojrozměrné zpracování. Dvořák to dnes uvedl na zasedání Rady ČT.

"Česká televize je jednou z mála televizí na světě, která nemá na obrazovce logo televize, ale pouze toho daného kanálu," řekl ČTK Dvořák. Podle něj je důležité najít takové řešení, které bude fungovat. ČT by tak například mohla mít jednotné logo, kterým se bude prezentovat jako celková instituce, a jednotlivé kanály budou zároveň používat stejné logo jako dnes. Výsledek by měl být znám do poloviny roku a nové logo by mělo již být součástí podzimní kampaně ČT.

První logo České televize vzniklo v roce 1963. Navrženo bylo v jedné barvě pro černobílé vysílání a mělo typický tvar televizní obrazovky tvořené z písmen Č a T.

Dvořák radní seznámil také se studií proveditelnosti plánovaného nového dětského vzdělávacího kanálu ČT3. "Do konce března budeme mít jasno, zda jsme schopni tento projekt realizovat," uvedl ředitel ČT.

Dvořák dále hovořil o výběrových řízeních na vedoucí tvůrčích producentských skupin, která ČT vypsala v polovině ledna. Zájemci mohou podávat přihlášky do 9. února. "Chystám setkání se zaměstnanci televize na toto téma, dvě budou v Praze a jedno v Brně," řekl šéf ČT. Vedení televize podle něj oslovilo organizace jako Český filmový a televizní svaz (FITES) a Asociaci režisérů a scénáristů (ARAS), aby nominovaly svoje členy do komisí, které budou producenty tvůrčích skupin vybírat.

Předseda Rady ČT Milan Uhde uvedl, že na rozdíl od minulých let byl na webových stránkách ČT zveřejněn schválený rozpočet televize pro rok 2012. Ze zveřejněných tabulek vyplývá, že ČT bude letos hospodařit s vyrovnaným rozpočtem ve výši 6,97 miliardy korun. Čerpání z fondu televizních poplatků bylo stanoveno na 6,21 miliardy a výnosy z prodeje reklamy by měly být 65 milionů korun. Mzdové náklady a zákonné pojištění ke mzdám vyjdou ČT na 1,68 miliardy korun.

Rada na svém dnešním zasedání také odsouhlasila udělení odměny mediálním odborníkům Vladimíru Justovi a Milanu Šmídovi, kteří mají do konce ledna vypracovat expertní studii na téma "jak ČT plní úkol veřejné služby". Každý z nich dostane finanční odměnu ve výši 20.000 korun.