Mladá fronta koupila web Hledejceny.cz

úterý, 20. března 2012, 06:25 Internet & Mobil MediaGuru

Vydavatelství Mladá fronta koupilo web Hledejceny.cz, který je zaměřen na srovnávání cen spotřebního zboží v českých e-shopech.

Web Hledejceny.cz vykazuje měsíční návštěvnost unikátních uživatelů kolem 250.000 a řadí se tím mezi největší hráče v daném segmentu. Projekt Hledejceny.cz bude integrován do již existujících obsahových online projektů a služeb vydavatelství Mladá fronta. Jednat se bude například o weby jako MobilMania.cz, Živě.cz, Dáma.cz a další. Po akvizici webu Letenkylevně.cz, který divize Online zakoupila před měsícem, se jedná o další transakční web v portfoliu vydavatelství Mladá fronta.

„Tímto krokem diverzifikujeme zdroj příjmů našich internetových aktivit,“ doplňuje Petr Bednář, ředitel divize Online. Rok 2011 byl pro Mladou frontu ve znamení konsolidace jednotlivých online projektů a růstu výnosů, které podle Admonitoringu vzrostly o víc jak 60 %. „V letošním roce se znovu vracíme i k rozšiřování záběru našich online projektů, ať už akvizicemi nebo vlastními novými projekty,“ doplňuje Bednář.

Vydavatelství Mladá fronta nyní provozuje celkem 28 webů a měsíčně zasahuje víc jak dva miliony unikátních návštěvníků.

-mav-