Sanomě a Atemi klesly v lednu prodeje o čtvrtinu

pondělí, 26. března 2012, 12:40 Tisk MediaGuru

Vydavatelství Sanoma Media a Atemi zaznamenala v letošním lednu poklesy prodaných nákladů u svých titulů ve srovnání s loňským lednem zhruba o čtvrtinu.

Průměrné prodané náklady titulů auditovaných v ABC ČR za letošní leden, které vydávají společnosti Sanoma Media a Atemi, snížily souhrnný prodej ve srovnání s loňským lednem přibližně o čtvrtinu. V případě titulů, které vydává Sanoma Media, došlo k meziročnímu poklesu o 24 %. Na tomto výsledku se odrazily zejména snížené prodeje titulů Marie Claire, Kuchyně.cz (dříve Žena a kuchyně), Story a Týdeník Květy. Snížení prodaného nákladu se týká všech magazínů Sanomy s výjimkou časopisu Dům a zahrada.

V případě vydavatelství Atemi se letos v lednu propadl prodej titulu Golf Digest, a to téměř o polovinu. Podle vydavatelství jde ale o pkles dočasný způsobený změnou tiskárny. Od března se mají prodané náklady vrátit na svoji obvyklou úroveň.

Také vydavatelství Burda (vydavatelství Burda Praha a Burda Media 2000) mělo v letošním lednu oproti loňskému lednu souhrnné nižší prodané nálady, a to o 20 %. Je to dáno zejména nižším prodaným nákladem masově distribuovaných titulů Svět ženy, Svět ženy – pošli recept a také měsíčníků Burda a Level.

Přestože obecně se prodané náklady snižjí, některým významným vydavatelům se podařilo celkový náklad z loňského ledna udržet nebo dokonce i zvýšit. Stalo se tak zásluhou uvedení nových titulů – to je příklad vydavatelství Ringier a jeho časopisu Blesk Vaše recepty, Bauer Media a magazínu Chvika v kuchyni a vydavatelství Astrosat a magazínu TV expres.

Souhrnné průměrné prodané náklady vydavatelů I/2012 vs. I/2011 (v ks)

Zdroj: ABC ČR

Pozn.: Tituly vydavatelství Mladá fronta a Stratosféra nejsou auditovány ABC ČR, proto v přehledu nejsou uvedeny.

Podrobné výsledky prodaného nákladu I/2012 vs. I/2011 v ks, změna v % 

Zdroj: ABC ČR

-mav-