Mobilních uživatelů Facebooku je více než polovina

středa, 09. května 2012, 07:24 Internet & Mobil MediaGuru

Facebook zveřejnil další údaje: více než polovina jeho uživatelů přistupuje z mobilu, což znamená, že je nejrozšířenější mobilní aplikací na světě.

S očekávaným vstupem na burzu zveřejňuje Facebook o sobě další údaje. Z infografiky, dostupné na webu Socialbakers.com, vyplývá, že z celkových 901 milionů uživatelů Facebooku měsíčně jich 488 milionů přistupuje na Facebook z mobilního telefonu. To představuje 54 % všech uživatelů Facebooku.

Největší podíly mezi mobilními fanoušky Facebooku mají iPhone a Android (shodně po 19 %). K zemím, kde je podíl přistupujících uživatelů na Facebook z mobilu nejvyšší, se řadí zejména africké země a Japonsko, kde tento podíl představuje 70-80 % uživatelů. V absolutních číslech dosahují nejvyššího počtu mobilních uživatelů Facebooku Spojené státy americké (106 mil.) před Indonésií (29 mil.), Indií (23,4 mil.) a Velkou Británií (20,6 mil.).

Facebook by měl podle dřívějších informací vstoupit na burzu 18. května. Akcie chce přitom nabídnout v ceně 28-35 dolarů, což by odpovídalo tržní hodnotě až 95 mld. USD. Vstup akcií Facebooku na burzu patří k nejočekávanějším finančním událostem roku. Zisk společnosti dosáhl v prvním letošním čtvrtletí 205 mil. USD.

Infografika - mobilní uživatelé Facebooku

Zdroj: Socialbakers.com

Celá infografika zde.

-mav-