Aplikace LN převezme i německá matka

pátek, 30. listopadu 2012, 09:52 Internet & Mobil, Tisk MediaGuru

Vlastní aplikaci Lidových novin, která byla vyvinuta i pro MF Dnes, převezme také německá mateřská společnost.

Lidovým novinám se osvědčuje vývoj vlastních aplikací pro chytré telefony a iPady. Jejich řešení využívá i vlastnicky spřízněný deník MF Dnes a zájem o ně projevila i německá mateřská společnost skupiny Mafra, vydávající německý deník Rheinische Post.

Podle šéfredaktora Lidových novin Dalibora Balšínka jsou aplikace díky vlastnímu řešení pro deník ziskové. Aplikace LN se vyvíjejí inhouse, což je pro ně nákladově mnohem efektivnější. „Šli jsme jinou cestou než ostatní vydavatelé. Stále častěji využíváme model, kdy některé tituly už vydáváme jen elektronicky. Jde například o témata, u kterých v tištěné verzi nevidíme takový prodejní potenciál," přiblížil šéfredaktor LN. Podobně budou vydávány i publikace spojené s MF Dnes.

Jen elektronicky se tak bude vydávat např. speciál o rozdělení federace, o kterém v Lidových novinách pravidelně píše Luboš Palata. Lidovým novinám se také osvědčují elektronická vydání tzv. bookmagů - především z edice 101.

Skupina Mafra aktuálně dosahuje téměř jedné tisícovky prodaných verzí svých deníkových titulů přes iPady a chytré telefony. „Samotné aplikace si ale už stáhly desetitisíce lidí," dodal Balšínek.

-mav-