iHned: John má svůj pořad na Barrandově moderovat

čtvrtek, 31. ledna 2013, 07:28 TV MediaGuru

Poslanec Radek John, který začal spolupracovat se společností Empresa Media, má podle serveru iHned.cz moderovat nový pořad TV Barrandov.

Poslanec Věcí veřejných Radek John, který pro televizi Barrandov vytváří nový pořad Bez cenzury, jej má podle informací serveru iHned.cz dokonce moderovat.  „Bude to investigativní pořad typu Sixty Minutes, ze kterého vycházejí i Na vlastní oči. Já ho dramaturguju, uvádím a budu točit i reportáže, pokud se najde čas,“ potvrdil serveru John. Pořad se podle jeho slov má týkat všeho, co trápí lidi v této zemi. „Tedy politiky i témat, která zasahují do jejich životů,“ řekl.

Tým pořadu mají podle serveru tvořit tři reportéři a několik dobrovolníků. Hlavními hvězdami mají být dřívější tvář TV Nova Kateřina Kašparová, dále Mercedes Wimmerová a Luboš Xaver Veselý. Na pořadu budou spolupracovat i redaktoři týdeníku Týden a Instinkt, které Empresa Media vydává.

Oznámená spolupráce Radka Johna se společností Empresa Media, která kromě zmíněných týdeníků vydává ještě další časopisy a patří ji také televize Barrandov, způsobila rozruch a vyvolala mnoho kritických připomínek. Na nepřípustnost práce politika v médiích upozorňovali jak politici, tak samotní novináři. Ke spolupráci si Radka Johna vybral podnikatel Jaromír Soukup, který je se společností Empresa Media spojen.

-mav-