Tržby majitele TV Prima v Česku vzrostly loni o 5 %

středa, 13. února 2013, 08:50 TV MediaGuru

O pět procent zvýšil majitel skupiny Prima, společnost MTG, své tržby z aktivit v Česku.

O 5 % se v loňském roce v meziročním srovnání zvýšily tržby majitele skupiny Prima v Česku. Vyplývá to ze zprávy mateřské společnosti MTG, které zveřejnila za poslední čtvrtletí roku 2012 a za celý rok 2012. V posledním loňském čtvrtletí se tržby MTG v Česku meziročně zvýšily o 4 %.

Zpráva rovněž zmiňuje, že celkové provozní náklady MTG v Česku, Bulharsku a v pobaltských zemích se meziročně zvýšily. Důvodem pro vyšší náklady v posledním čtvrtletí byly zejména konsolidace pobaltských aktivit a investice v České republice. Prima v závěru loňského roku založila v Česku novou internetovou společnost Prima On-line a připravovala vznik nového kanálu Prima Zoom.

Přestože Prima prodává v Česku reklamu na cílovou skupinu 15+, ve výsledcích sledovanosti ve zprávě MTG je její podíl na sledovanosti uváděn pro skupinu 15-54. Zpráva zmiňuje, že v této cílové skupině se podíl Primy loni zvýšil díky kanálům Prima Cool a Prima Love.

MTG celkově loni hospodařila s čistým ziskem 1,6 mld. švédských korun (SEK; asi 4,7 mld. Kč). O rok dříve měla ztrátu 1,3 miliardy SEK. Tržby všech operací společnosti klesly o procento na 13,3 mld. SEK (asi 39,4 mld. Kč), podle konstantních směnných kurzů se naopak o procento zvýšily.

„Jak jsme už dříve oznámili, investujeme teď napříč našimi činnostmi. Hodláme v tom pokračovat i v průběhu celého roku 2013," poznamenal šéf MTG Jörgen Madsen Lindemann. „Růst tržeb z běžné činnosti ve čtvrtém čtvrtletí odrážel hlavně naši silnou konkurenční pozici na mladých trzích," dodal. V kategorii mladých trhů je i Česká republika.

-mav-, -čtk-