Zpravodajské aplikace v oblibě příliš nejsou, říká studie

pondělí, 11. února 2013, 07:15 Internet & Mobil MediaGuru

Podle výzkumu Mediaresearch využívá zpravodajské aplikace jen čtvrtina z možných čtenářů. Nejoblíbenější jsou iDnes, MF Dnes a ČT24.

Podle aktuálních výsledků výzkumu „Zpravodajské weby“ společnosti Mediaresearch konzumuje zpravodajství na internetu až 78 % aktivní internetové populace 15+, každý druhý pak i několikrát za den. Čím dál oblíbenější je i přístup z tabletů a smartphonů. Ukazuje se ale, že i přes dostupnost zpravodajských aplikací lidé stále nejčastěji sledují zpravodajství na internetu přímo na stránkách zpravodajských webů, a to jak v případě smartphonu, tak i tabletu. Pouze jedna čtvrtina z těch čtenářů, kteří alespoň jednou týdně konzumují zpravodajství prostřednictvím mobilního zařízení, dává přednost specializovaným aplikacím. Mezi ty nejoblíbenější patří aplikace iDnes, Mladá fronta Dnes a ČT24 zpravodajství.

Jak ukázal průzkum mezi 2 204 uživateli internetu, zdánlivě podobná mobilní zařízení vykazují poměrně značné rozdíly v jejich využívání, a to nejen v oblasti zpravodajství. Zatímco majitelé smartphonů využívají tato zařízení zejména k návštěvám sociálních sítí, hraní her a také k navigaci, majitelé tabletů využívají nejčastěji zpravodajské aplikace a videa a filmy. Podstatné rozdíly jsou také v tom, kdy kde a za jakých okolností mobilní aplikace využíváme. Majitelé smartphonů nejčastěji když na někoho čekají nebo na cestě v dopravním prostředku, zatímco majitelé tabletů nejčastěji doma ve volném čase, často však také při sledování televize.

„Výsledky výzkumu jasně naznačují, že zpravodajství budeme konzumovat prostřednictvím mobilních zařízení čím dál tím častěji. Nikoliv však pouze na cestách, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale zejména také v prostředí domova,“ uvádí ve své zprávě Mediaresearch.

Jaké aplikace využíváte pravidelně alespoň jednou týdně?

Zdroj: Mediaresearch

-mav-