Bauer slučuje firmy, je krok od vytvoření jedné společnosti

pondělí, 18. března 2013, 12:43 Tisk MediaGuru

Bauer Media aktuálně slučuje získaná vydavatelství Stratosféra a Hearst-Stratosféra. Je krok od vytvoření jedné firmy.

Společnosti Bauer Media Praha a Bauer Media CZ, které jsou nástupnickými společnostmi Stratosféra a Hearst-Stratosféra, v pondělí 18.3. 2013 oznámily, že se slučují do jedné firmy a že společnost Bauer Media CZ zanikne. Bauer Media, nový majitel dřívějšího vydavatelství Stratosféra a Hearst-Stratosféra, tak postupuje podle plánu, který si stanovila po koupi zmíněných vydavatelství. Uvedla, že po sloučení zakoupených vydavatelství dojde v závěrečném kroku ještě k fúzi se společností Bauer Media. Právě před tímto posledním krokem se nyní firmy nacházejí.

„Nakonec zůstane jen jedna společnost Bauer Media, v.o.s., která bude mít pod sebou všechny zaměstnance a všechny tituly," popsal MediaGuru.cz v pondělí jednatel Bauer Media Jaromír Skopalík. Ideálně do léta by také mělo dojít k sestěhování dřívějších vydavatelství Stratosféra a Hearst-Stratosféra na společnou adresu v Moulíkově ulici v Praze, kde má Bauer Media vlastní sídlo. Jeho majitelem je společnost Moulíkova Development, stoprocentně ovládaná Bauer Media.

Do sídla v Moulíkově ulici by se tak měli stěhovat zaměstnanci deseti titulů, převážně ze segmentu titulů životního stylu a motoristických magazínů. Tím se záběr Bauer Media rozšiřuje o tituly ze segmentů, které většinou ve svém portfoliu před zakoupením obou vydavatelství neměla.

Nový majitel už přitom rozhodl o tom, že ze zakoupeného portfolia nebude dále rozvíjet časopisy Love Star, Style a Autocar. Tituly bývalých vydavatelství Stratosféra a Hearst-Stratosféra už také od února nejsou distribuovány přes společnost Mediaprint & Kapa, ale přes PNS. Bauer Media Praha ale nadále zůstává společníkem Mediaprint & Kapa (podíl 19,7 %). Bauer Media je zároveň akcionářem konkurenční PNS.

-mav-