Voyo.cz: Chytré TV už tvoří 11% sledovanosti

středa, 13. března 2013, 08:39 Internet & Mobil, TV MediaGuru

V chytrých TV, mobilech a na tabletech je sledováno 22 % titulů z nabídky Voyo.cz, z toho 11 % připadá na chytré TV.

Rozšíření možností sledování titulů videoportálu Voyo.cz o chytré telefony, tablety a televizory se odráží na rostoucí konzumaci titulů přes tato zařízení. V letošním lednu představovala sledovanost titulů z nabídky Voyo.cz přes „chytrá zařízení“ cca 22 % a z toho 11 % připadlo výhradně na chytré televize. Na konferenci TVcon, která se konala minulý týden, to uvedl Petr Horák, zodpovědný za placené služby CET 21.

„Podíl chytrých zařízení roste velmi rychle, pětina všech titulů je zhlédnuta přes ně,“ řekl. Dodal, že sledování a preference titulů na chytrých zařízeních jsou jiná než na počítačích. Jak ukazuje následující graf, sledovanost se začala zvyšovat od loňského září, kdy Voyo postupně rozšiřovalo nabídku sledování o další koncová zařízení. Kromě počítačů je v současnosti dostupné na chytrých televizorech Samsung, Panasonic a LG a na tabletech a chytrých telefonech s operačním systémem iOS.

Zdroj: CET 21

Horák účastníkům konference rovněž řekl, že nejvíce žádaný je lokální obsah, tedy původní seriály, pořady TV Nova a české filmy. Voyo.cz nabízí možnost předplatitelům zhlédnout předpremiéry svých seriálů Ordinace v růžové zahradě, Ulice, Helena a Gympl s (r)učením omezeným. V současnosti Voyo.cz obsahuje 1500 titulů, nejčastějšími důvody, proč se předplatitelé rozhodnou pro předplacení služby, je možnost sledovat pořady bez reklamy.

Důvody pro výběr služby Voyo.cz

Zdroj: interní výzkumy CET 21

-mav-