TV Šlágr má podle prvních dat podíl 1,9 %

čtvrtek, 02. května 2013, 04:25 TV MediaGuru

První den měření skončil pro lidovou televizi Šlágr TV s podílem 1,9 % ve skupině diváků starších 15 let.

Lidová hudební televize Šlágr TV, která od loňska vysílá v celoplošném multiplexu, se od května objevuje v elektronickém měření sledovanosti ATO-Mediaresearch. Po prvním dnu skončila s podílem 1,9 % ve skupině 15+. Nejsledovanějšími pořady se staly: Co stařeček říkávali s 2,4% podílem a Májový Šlágr Mix s 1,8% podílem v cílové skupině 15+.

Znamená to, že v této skupině diváků byla středeční sledovanost televize, založené zejména na lidových písních, srovnatelná s menšími kanály velkých TV skupin (např. Prima Love, Prima Zoom, Fanda, Smíchov). Výsledek může být dlouhodobější: už předběžné měření sledovanosti v letošním únoru ukázalo, že sledovanost TV Šlágr se pohybuje nad úrovní 1,5 %.

Podle očekávání je televize silnější v seniornějších cílových skupinách. V mladší skupině 15-54 dosáhla ve středu 1. května podílu 0,4 %, u diváků starších 55 let 3,6 % a u diváků nad 65 let dokonce 4,8 %.

Šlágr TV zastupuje na reklamním trhu Robert Kvapil a jeho společnost TRV, která spolupracuje s mediazastupitelstvím Atmedia. Televizi vlastní Karel Peterka.

-mav-