Forbes pokračuje v expanzi, jde do Maďarska

pondělí, 22. července 2013, 05:54 Tisk MediaGuru

Vydavatel slovenské a české edice magazínu Forbes vstupuje do další středoevropské země.

Společnost Business Consulting & Media, vydavatel české a slovenské edice magazínu Forbes, začne od letošního listopadu vydávat Forbes i v Maďarsku.

Na vydávání se bude podílet maďarská pobočka firmy Mediarey Services Hungary Kft. „Pokračujeme v našem růstu ve východní Evropě, která se pro Forbes stala velmi důležitou strategickou základnou,“ uvedl k další lokální edici v regionu prezident Forbes Television and Licensing Miguel Forbes.

Obsah časopisu bude ze 60 % tvořen maďarskými byznysovými zprávami, komentáři a příběhy a 40 % bude představovat redakční obsah Forbes USA. Maďarská edice bude vycházet jako měsíčník.

Šéfredaktorem maďarské edice Forbesu byl jmenován Márton Galambos, dlouholetý ekonomický novinář, který pracoval jako byznys editor a výkonný editor v Origo, největším zpravodajském internetovém portálu v Maďarsku.

Business Consulting & Media uvedla Forbes Slovensko na trh v listopadu 2010 a Forbes Česká republika v listopadu 2011. Auditovaný prodej Forbes Slovensko dosáhl v květnu 2013 počtu 14 517 kusů a auditovaný prodej Forbes Česká republika dosáhl v květnu 2013 počtu 14 369 kusů.

-mav-