J. Soukup: Věřím, že trh letos ještě překvapíme

středa, 14. srpna 2013, 10:32 TV MediaGuru

Majitel mediální agentury Médea Jaromír Soukup otevřel tiskovou konferenci TV Barrandov.

Tiskovou konferenci televize Barrandov k podzimnímu schématu otevřel generální ředitel televize, majitel agentury Médea a společnosti Empresa Media Jaromír Soukup. Pod novým vedením televize jde o první programovou tiskovou konferenci. TV Barrandov je dnes součástí skupiny, ve které vedle mediální agentury Médea a řady specializovaných agentur stojí ještě vydavatelství Empresa Media.

„Mediální svět je v pohybu, odehrává se na něm celá řada akvizicí a změn. Věřím, že nezůstaneme pozadu a v průběhu roku vás překvapíme,“ řekl novinářům Jaromír Soukup. Jak chce mediální trh překvapit, ale neupřesnil. Zmínil přitom, že jeho společnost byla průkopníkem ve vlastnických vztazích na poli médií a mediálních agentur.

Narážel tím na skutečnost, že mediální agentura Médea je vlastnicky propojená s TV Barrandov a s vydavatelstvím Empresa Media, tedy s médii. Právě tato skutečnost je dlouhodobě sporným tématem, které se několikrát diskutovalo i na půdě profesní organizace Asociace komunikačních agentur (AKA).

Jaromír Soukup několikrát zmínil i synergie, které napříč skupinou Empresa Media – Médea – TV Barrandov využívají. „Organizačních změn a snahy nacházet synergie a úspory v rámci skupiny je celá řada,“ uvedl na úvod Jaromír Soukup.

Empresa Media v letošním roce završila akvizici TV Barrandov. Zároveň se stala majitelem produkční společnosti Real TV, která je dodavatelem obsahu pro TV Barrandov.

-mav-