Avon zahajuje online prodej s osobním poradcem

čtvrtek, 31. října 2013, 11:01 Aktuality, Internet & Mobil, Marketing, Reklama MediaGuru

Společnost Avon Cosmetics, jež doposud prodávala prostřednictvím přímého prodeje, spustila další prodejní kanál pro své zákazníky – online obchodní platformu s osobním poradcem Avon Online.

Avon Online na první pohled vypadá jako běžný internetový obchod, je však propojen s modelem přímého prodeje. Každý zákazník si při první objednávce v pěti krocích zvolí svou Avon Lady nebo Avon Gentlemana, rozhodovat se přitom může podle lokality či hodnocení ostatních zákazníků. Každý prodejce si přitom může svou stránku personalizovat či ji uzpůsobit na míru jednotlivým zákazníkům. Prodejci mohou sami doporučovat a komentovat zboží či svým zákazníkům ukázat, jaké produkty sami rádi používají.

Zvolený prodejce zákazníkovi objednané zboží nejen osobně a zdarma doručí, ale také mu poskytne doporučení na další vhodné výrobky. „Vymezujeme se proti označení e-shop. Oproti běžným e-shopům nabízíme něco navíc, a to zejména navazování osobních kontaktů a vytváření komunity,“ uvedla generální ředitelka společnosti Avon pro Českou republiku a Slovensko Andreea Moldovan.

V horizontu jednoho až dvou let Avon předpokládá, že internetový prodej bude představovat 10 % prodejů.

Online platforma Avon je spouštěna nejen na českém a slovenském trhu, ale zároveň i v ostatních zemích regionu, například v Maďarsku, Rumunsku, Polsku, na Ukrajině i v Rusku.

Start platformy Avon Online bude podpořen mediální kampaní na internetu, zacílenou na weby pro ženy a sociální média.

Avon Online - reklamní bannery

Kreativa kampaně vznikla in-house. Mediální plánování a nákup médií zajišťuje v České republice agentura Starcom MediaVest, na Slovensku Mindshare.

-kch-