V BigBoardu má pětinový podíl Touzimsky Media

pondělí, 07. října 2013, 13:16 Aktuality, Outdoor MediaGuru

Největší tuzemský poskytovatel venkovních reklamních ploch BigBoard Praha získal nového menšinového akcionáře. Pětinový podíl od vlastníka, společnosti JOJ Media House, koupila pražská firma Touzimsky Media. Firma transakci oznámila České národní bance, na změnu akcionářské struktury upozornil server Týden.cz.

Detaily transakce firmy nezveřejnily. „Vstup nového investičního partnera do BigBoardu Praha posilní naše postavení na trhu outdoorové reklamy a předpokládám, že přinese i další příležitosti na mediálním trhu v České republice," uvedl pouze předseda představenstva společnosti JOJ Media House Richard Flimel.

Touzimsky Media vznikla teprve na konci loňského roku, v outdoorvém odvětví se tak nepohybuje. Jejím jediným akcionářem je firma Touzimsky Kapital. Dozrčí radu tvoří Jan Veverka, bývalý tajemník šéfa Českých drah Petra Žaludy, dále Aleš Zázvorka a Jan Pekař. V představenstvu je Irena Valentová.

BigBoard působí na českém trhu od roku 1994 a v současnosti je nejvýznamnějším provozovatelem venkovní reklamy v Česku s nejvyšším podílem na trhu. Provozuje širokou síť reklamních nosičů po celé ČR s dominantním postavením v Praze. Pod skupinu BigBoard patří rovněž značky Czech Outdoor, BigMedia a Outdoor Akzent. Její většinový vlastník JOJ Media House působí kromě Česka také na Slovensku a v Rakousku.

-čtk-