CME dál dosazuje nové lidi do vedení svých televizí

neděle, 19. ledna 2014, 10:40 TV MediaGuru

Bulharsko je další zemí, ve které se mění management televizní skupiny patřící CME.

Management společnosti CME, v jehož čele stanuli loni v září Christoph Mainusch a Michael Del Nin, vyměnil vedení svých bulharských operací. Generálním ředitelem televizní skupiny  BTV se stal Pavel Stanchev, který od 1. února 2014 nahradí Vicky Politovou. Po Slovensku, Česku a Rumunsku tak jde o další změnu na nejvyšších postech televizních skupin CME v uplynulém půl roce. 

Stanchev se na televizním trhu pohybuje více než dvacet let. Od roku 2013 byl generálním ředitelem televizní skupiny Antenna, kde měl na starost televizní stanice v Srbsku, Černé Hoře a ve Slovinsku. Předtím pracoval jako výkonný ředitel HBO Rumunsko, RTL Chorvatsko a rumunského Kanálu D.

Po odchodu Adriana Sarbu z postu prezidenta a generálního ředitele CME loni v srpnu se nejprve měnil management slovenské televizní skupiny Markíza. Do funkce generálního ředitele slovenské TV Markíza byl na konci září jmenován Matthias Settele, který tak nahradil Zuzanu Ťapákovou.

V polovině října došlo ke změně ve vedení tuzemské skupiny Nova. Z postu generálního ředitele odešel Jan Andruško, jeho pozici dnes zastává Christoph Mainusch, jeden ze dvou generálních ředitelů CME.

Od začátku prosince 2013 se měnilo i vedení rumunských operací CME, firmy ProTV – do funkce generálního ředitele byl jmenován Aleksander Cesnavicius.

CME operuje celkem v šesti zemích střední a východní Evropy. Vedle Česka, Slovenska, Bulharska a Rumunska ještě ve Slovinsku a v Chorvatsku.

Nový generální ředitel BTV Pavel Stanchev a odcházející Vicky Politova

-mav-