Nova natáčí nové řady kriminálních seriálů

středa, 29. ledna 2014, 14:09 TV MediaGuru

Tři nové kriminální seriály připravuje televize Nova: Expozituru II, Policii Modrava a Kriminálku Anděl IV.

Televize Nova pokračuje v natáčení nových řad svých kriminálních seriálů. Jde o čtvrtou řadu Kriminálky Anděl, druhou řadu seriálu Expozitura a nový seriál Policie Modrava. Nova to uvedla v magazínu, který vydala ke svému dvacetiletému výročí. To připadá na 4. února 2014. Kdy se nové řady seriálů objeví ve vysílání, zatím není jasné.

Nova v současnosti reprízuje starší řady seriálu Kriminálka Anděl, která pravidelně vítězí ve středečním večerním vysílání, obvykle se sledovaností nad 1 mil. diváků starších 15 let.

Expozitura se ve vysílání objevila poprvé na podzim roku 2011. V průměru se podíl seriálu na sledovanosti pohyboval na úrovni 30 % (D15+). Seriál, který rozkrývá vazby v prostředí Berdychova gangu, byl natočen už v roce 2008, ještě před uvedením v Česku stihl prorazit na americký trh. I v druhé řadě mají diváci potkávat policejní hrdiny Terezu Hodačovou a Dana Chládka v podání Hany Vagnerové a Roberta Jaškówa,

Policie Modrava je pak nově připravovaný osmidílný seriál. Nova k němu už dříve odvysílala pilotní díl jako celovečerní film, natáčet jej začala loni v květnu.

Na televizní obrazovky tak přijdou další kriminální seriály. Několik nových uvádí v poslední době Česká televize: aktuálně např. vysílá Případy 1. oddělení, přijde s druhou řadou seriálu Cirkus Bukowsky, nabídla rovněž Kriminálku Staré Město, sérii Ztracená brána nebo Ďáblovu lest.

-mav-