Veselovský a Drtinová podali v ČT výpovědi

pondělí, 24. února 2014, 11:30 Lidé, TV MediaGuru

Moderátoři České televize Martin Veselovský a Daniela Drtinová podali výpovědi.

Martin Veselovský odchází na vlastní žádost z pozice moderátora pořadu Události, komentáře. S Českou televizí se v pondělí dohodl na ukončení své externí smlouvy ke konci března 2014. Uvedla to Česká televize.

„Rozhodnutí Martina Veselovského respektujeme. Za šest let, kdy v Událostech, komentářích působil, odváděl vysoce profesionální práci a stal se jednou z výrazných tváří kanálu ČT24. Chtěl bych mu za jeho nasazení pro veřejnoprávní zpravodajství poděkovat,“ říká ředitel zpravodajství České televize Zdeněk Šámal. „V pořadu nadále jako jeden z moderátorů zůstává Lukáš Dolanský a už nyní uvažujeme pro obsazení druhé moderátorské pozice o několika dalších osobnostech kanálu ČT24,“ doplňuje Šámal.

„K odchodu mě vede potřeba radikální pracovní změny. Uplynulých šest let v redakci Událostí, komentářů bylo pro mě velmi cenných a inspirativních a sama Česká televize je jedním ze dvou médií, kterým vděčím za to, kde profesně jsem,“ říká Martin Veselovský.

V redakci zpravodajství probíhají od začátku roku změny. „Kolem Událostí, komentářů bychom chtěli vytvořit stejně pevný a stabilní tým, který už nyní působí například kolem Otázek Václava Moravce a dalších diskusních pořadů,“ říká zástupce šéfredaktora zpravodajství pro diskusní-analytické pořady Čestmír Franěk a doplňuje: „Už brzy například editorský tým Událostí, komentářů posílí jako vedoucí bývalá zástupkyně šéfredaktora Mladé fronty Dnes Martina Riebauerová.

Server Lidovky.cz v minulých dnech informoval, že tým Událostí, komentářů po editorech Janu Rozkošném a Ondřeji Kopovi opouští i Jan Ouředník.

ČT potvrdila v pondělí navečer i výpověď Daniely Drtinové. V současnosti moderuje pořad Interview Daniely Drtinové, z ČT odejde na konci dubna. „Z České televize odcházím po více než dvaceti letech, během kterých jsem se podílela na vzniku mnoha důležitých zpravodajských pořadů, včetně Událostí, komentářů nebo Interview. Když mi vedení redakce představilo svůj záměr vysílat Interview Daniely Drtinové ne čtyři, ale pět dní v týdnu, zvážila jsem své časové možnosti a rozhodla se tuto nabídku nepřijmout,“ zdůvodnila Daniela Drtinová. Drtinová na základě rozhodnutí vedení ČT pořad Události, komentáře opustila už loni v létě.

„Dlouhodobě usilujeme o to, aby se z Interview stal silný osobnostní pořad, který by na ČT24 před hlavní zpravodajskou relací přinášel nový analytický pohled na nejvýznamnější událost dne. Daniele Drtinové se podařilo tuto roli Interview naplnit a její odchod nás mrzí. Chápu nicméně, že takový pracovní závazek, který by zahrnoval přípravu a vysílání pět dní v týdnu, je náročný,“ řekl ředitel zpravodajství Zdeněk Šámal s tím, že stejně jako u uvolněné pozice v pořadu Události, komentáře bude kanál ČT24 hledat pro Interview novou tvář mezi moderátory uvnitř svého týmu. Šámal zároveň poděkoval Daniele Drtinové za profesionálně odvedenou práci.

-mav-