Marta a Věra vystřídá Čtvrtou hvězdu, nastoupí Clona

úterý, 18. března 2014, 07:03 TV MediaGuru

ČT1 drží skladbu pondělního prime-time: objeví se v něm sitcom Marta a Věra a detektivní seriál Clona.

Pondělní večerní skladba pořadů ČT1 zůstane zachována i po skončení seriálu Případy 1. oddělení a sitcomu Čtvrtá hvězda. Česká televize chce tak i do budoucna držet programovou skladbu pondělního večera ve složení detektivní seriál a sitcom společně s publicistickým pořadem Reportéři ČT.

Od konce března vystřídá ve vysílání ČT1 nový sitcom Marta a Věra stávající Čtvrtou hvězdu. V hlavních rolích sitcomu scenáristy Petra Kolečka se objeví Bára Poláková, Sabina Remundová a Pavel Liška. Režiséry cyklu jsou Jaroslav Fuit a Zdeněk Dušek. Jde o příběh pracovnic smyšleného slevového portálu leevne.cz, které rozděluje jejich odlišný přístup k životu.

Marta a Věra se ve vysílání objeví od 31. března po skončení detektivního seriálu (tj. kolem 21. hodiny). Hlavním pondělním večerním pořadem jsou Případy 1. oddělení, které ale za tři týdny skončí. V programu je nahradí nový detektivní seriál Clona.

Clona je detektivním příběhem o muži, který se „v nesprávný čas ocitl na nesprávném místě“. Poprvé bude do vysílání ČT1 zařazen od konce dubna. Kryštof Hádek v roli policejního kameramana vyšetřuje smrt vlastního otce. Seriál má epizodickou strukturu. V každém ze sedmi dílů je řešen a uzavřen jeden případ.

Nová pondělní skladba večerních pořadů ČT1 se České televizi osvědčila. Případy 1. oddělení získávají nejvyšší sledovanost z pondělních večerních pořadů a sitcom Čtvrtá hvězda je pravidelně dvojkou večera.

Další novinkou v jarním vysílání ČT1 bude soutěžní pořad Nejchytřejší Čech. Premiéru bude mít v první polovině dubna, vysílán bude každou sobotu od 20:00.

-mav-