Nova si zajistila data od ATO do konce roku

pondělí, 03. března 2014, 12:23 TV MediaGuru

Prodloužení smlouvy zajišťuje skupině Nova odběr dat elektronického měření ATO.

Skupina Nova a profesní sdružení ATO prodloužily dohodu, na základě které Nova získá přístup k datům od ATO do konce letošního roku. Dosavadní ujednání zajišťovala Nově přístup k datům do konce února 2014. „CET 21 bude i po 1. březnu 2014 odebírat data na základě platné obchodní smlouvy s ATO a nadále tak bude pokračovat v práci s daty od společnosti Mediaresearch. Zároveň probíhají jednání o vstupu CET 21 do ATO,“ uvedla na dotaz MediaGuru.cz mluvčí televize Anna Suchá.

Nova, která na konci loňského roku prostřednictvím svého generálního ředitele Christopha Mainusche (na fotografii) oznámila, že ustupuje od druhého měření SPMS, požádala o opětovné přijetí do ATO, ze kterého vystoupila na konci roku 2012. V současnosti žádá o řádné členství. O něm by se mohlo rozhodovat na nejbližším jednání valné hromady ATO. Je ale otázkou, jak se k němu postaví konkurenční televize, zejména hlavní komerční konkurent – skupina Prima.

O řádné členství v ATO žádá také společnost Czech Regio TV, která zastupuje několik českých a moravských regionálních televizí na národním reklamním trhu. Usiluje o rychlý vstup do profesní asociace. „S ATO jednáme prakticky od vzniku Czech Regio TV, a to jak o členství v ATO, jeho formě a podmínkách, tak o přístupu k datům z TV metrů. Od Nového roku se situace trochu zkomplikovala a navíc má ATO samozřejmě na starosti i jiné věci… Tudíž není moc v našich silách jednání urychlit. Nicméně věřím, že na podzim budeme s ATO nějakým způsobem spojeni a otázku dat budeme mít vyřešenu,“ říká jednatel společnosti Ondřej Novák.

-mav-