Prodej týdeníků v prvním měsíci roku klesl o 10 %

čtvrtek, 13. března 2014, 10:38 Tisk MediaGuru

V prvním letošním měsíci se prodalo o 10 % méně týdeníků než v loňském lednu.

Celkový souhrnný prodej týdeníků dosáhl v letošním lednu 1,8 mil. kusů, což bylo o 10 % méně než ve stejném měsíci loňského roku. Představuje to meziročně nižší prodej o 193 tis. výtisků časopisů týdně.

Nejprodávanějším týdeníkem nadále zůstává Rytmus života, na pozici dvojky se dostal ženský týdeník Blesk pro ženy. Většina týdeníků ale v lednu snížila své prodeje – patrné je to u skupiny bulvárních týdeníků, nedělníků, některých společenských časopisů i titulů pro ženy.

Meziročně jsou pouze tři tituly, které podle celkových prodaných nákladů na českém trhu (bez zahraničí) prodaly více než ve stejném období loni. Týká se to společenských týdeníků Reflex, Instinkt a motoristického magazínu Svět motorů.

V případě Reflexu je ale potřeba vzít v úvahu nadprůměrně vysoké údaje o distribuci elektronické verze (tzv. EV1 – elektronická verze prodávaná minimálně za 51 % ceny konečné spotřeby hlavního tištěného titulu). Představuje totiž 15 tis. kusů (tj. pětina z celkového prodaného nákladu Reflexu), zatímco v loňském lednu šlo pouze o tisíc kusů. Bez započtení elektronické verze byl prodej tištěného vydání Reflexu (předplatné a pultový prodej) meziročně o 11 % nižší.

Prodaný náklad týdeníků (ks), leden 2014

Zdroj: ABC ČR

-mav-