ČT by od roku 2016 měla být na satelitu jen v HD

neděle, 06. dubna 2014, 10:05 TV MediaGuru

Česká televize by v rámci satelitního vysílání mohla být od roku 2016 šířena pouze ve vysokém rozlišení.

Česká televize by v rámci satelitního vysílání mohla být od roku 2016 šířena pouze ve vysokém rozlišení. Na dnešní konferenci Milníky digitální televize 2014 to uvedl technický ředitel České televize Ivo Ferkl. O konečném termínu podle něj management veřejnoprávní televize teprve rozhodne.

„Česká televize předpokládá, že v roce 2016 přejde na satelitní platformě výhradně na HD distribuci," uvedl Ferkl. V současné době o tom podle něj diskutuje nejvyšší vedení ČT.

Od ledna 2015 by měly být ve vysokém rozlišení dostupné kanály ČT1 HD, ČT sport HD a ČT2 HD, který již nadále nebude šířen ve standardním rozlišení SD. Od června 2016 pak vysílání ve standardním rozlišení ukončí ČT 24 HD. O programech ČT:D a ČT art podle Ferkla zatím není rozhodnuto, platí ale, že by měly být k dispozici v režimu DVB-S2.

Česká televize nyní šíří prostřednictvím družice Astra 3B signály programů ČT1 HD a ČT sport HD, a všechny programy ČT ve standardním rozlišení (SD). V pozemní síti jsou k dispozici programy ČT1 HD, ČT2 HD a ČT sport HD.