Týdeník Dotyk oceněn v mezinárodní soutěži

úterý, 08. dubna 2014, 23:35 Internet & Mobil MediaGuru

Tabletový týdeník Dotyk uspěl v mezinárodní soutěži, vyhrál v rámci své kategorie evropskou cenu.

Mediální organizace Světové asociace novin a vydavatelů zpráv (WAN-IFRA) vyhlásila vítěze Evropských cen digitálních médií (European Digital Media Awards 2014). V kategorii Nejlepší v tabletovém publikování zvítězil týdeník Dotyk českého vydavatelství Tablet Media.

Soutěže se zúčastnilo 107 projektů přihlášených 48 vydavatelskými domy z 21 evropských zemí, což je nejvíce v historii soutěže. Mezi vítězi dalších kategorií jsou média jako BBC nebo Guardian.

Slavnostní předání cen se uskutečnilo v rámci konference Digital Media Europe 2014 v Londýně. Jménem Dotyku cenu převzali šéfredaktorka Eva Hanáková a vydavatel Michal Klíma.

„Stát se nejlepším tabletovým časopisem Evropy je pro nás velkým úspěchem i závazkem,“ řekla k ocenění šéfredaktorka Dotyku Eva Hanáková. „Když jsme začali vydávat Dotyk, vsadili jsme na kvalitní obsah v kombinaci s moderní technologií. Jak je vidět, tak se to vyplácí. Za vítězstvím je obrovská práce celého týmu. Jsme velmi pyšní na to, že jsme cenu získali, vždyť na trhu nejsme ještě ani celý rok.“

„Ocenění potvrzuje, že i v médiích rozhoduje profesionalita. K úspěchu není potřeba velkých investic, ale zejména zkušených lidí, dobrých novinářů a odborníků. Evropská cena je nečekaný úspěch, nevzpomínám si, že by jakékoliv české médium kdy zvítězilo v tak silné mezinárodní konkurenci. Je to pro nás povzbuzení do dalšího rozvoje Tablet Media,“ komentoval udělení ceny Michal Klíma.

V kategorii, v níž Dotyk zvítězil, porota posuzovala 12 projektů. Loni získal první místo ve stejné kategorii renomovaný švédský deník Dagens Nyheter.

Kompletní seznam vítězů roku 2014

Nejlepší projekt datové vizualizace: DB Medialab (Dagbladet), Norsko
Nejlepší digitální reklamní kampaň: Anzeigen&Marketing Kleine Zeitung, Rakousko
Nejlepší v tabletovém publikování: Dotyk, Česká republika
Nejlepší mobilní služba: Omni, Švédsko
Nejlepší zpravodajský web: Guardian News & Media, Velká Británie
Nejvíce výjimečný projekt: Verdens Gang, Norsko
Čtenářsky nejzajímavější projekt: Verdens Gang, Norsko
Nejlépe využité on-line video: BBC News, Velká Británie

-mav-