Autor textu MediaGuru
Czech News Center Holding se sloučí s dceřinou společností. V čele
představenstva je Křetínský.
Společnost Czech News Center Holding se sloučí se společností Czech News Center a stane se nástupnickou společností. V důsledku fúze firma Czech News Center zanikne. Vyplývá to z projektu fúze uloženého ve Sbírce listin.
Czech News Center Holding je jediným akcionářem společnosti Czech News Center, která je vydavatelem deníků Blesk, Aha! a Sport. Czech News Center Holding se tak přímo stane vydavatelem tištěných titulů bývalého Ringieru a provozovatelem webových stránek této mediální skupiny.
Znamená to, že v představenstvu vydavatelské společnosti zasednou noví majitelé Daniel Křetínský (předseda představenstva) a Daniel Častvaj a David Bregar (členové představenstva). Předsedou dozorčí rady je Patrik Tkáč.
V představenstvu Czech News Center, dřívější Ringier Axel Springer CZ, zasedají v představenstvu i finanční ředitel Tomáš Stránský a generální ředitelka Libuše Šmuclerová (předsedkyně představenstva). Ti v představenstvu Czech News Center Holding nefigurují.
-mav-
Autor textu MediaGuru
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil společnosti Tymeprax Pavla Tykače odkup poloviny mediální skupiny Mafra. Zbylou polovinu si ponechá dosavadní vlastník, skupina Kaprain podnikatele Karla Pražáka. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Skupina Mafra vydává mimo jiné deník Mladá fronta Dnes nebo web iDnes.cz. O transakci mediální skupina informovala loni v listopadu na svém webu, její hodnotu neuvedla. „Úřad ve správním řízení dospěl k závěru, že spojení nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže, a proto transakci povolil. Rozhodnutí je pravomocné," uvedl ÚOHS. Mafru skupina Kaprain koupila v roce 2023 od premiéra Andreje Babiše (ANO) společně s firmou Londa a chemickými závody Synthesia. Hodnota transakce tehdy dosahovala podle neoficiálních zpráv kolem deseti miliard korun. Společnost Mafra je vydavatelem deníků MF Dnes a Metro a řady časopisů jako Cosmopolitan, Harper’s Bazaar, Chvilka pro tebe, Pestrý svět, Rytmus života, Tina, Týdeník televize nebo Žena a život. Provozuje také zpravodajské servery iDNES.cz a Lidovky.cz. Pod Mafru dále patří například skupina hudebních televizních stanic Óčko či Rádio Impuls. Ke konci srpna 2024 skupina přestala vydávat tištěné Lidové noviny. Tituly Mafry pravidelně osloví téměř 2,5 milionu čtenářů tisku a měsíčně sedm milionů návštěvníků internetu. Finančník Pavel Tykač, který patří k nejbohatším Čechům, podniká hlavně v energetice a těžbě hnědého uhlí, je majitelem energetické skupiny Sev.en. Od konce roku 2023 vlastní fotbalový klub Slavia Praha. Tymeprax je nově založená firma, jejímž účelem je právě odkup části skupiny Mafra. Pražákova investiční skupina Kaprain zaměstnává téměř 6000 lidí, hodnota jejích aktiv přesahuje 50 miliard korun. Vlastní průmyslové firmy, nemovitosti i sportovní kluby, například hokejový klub Sparta Praha či fotbalové Pardubice.
VLM od dubna navyšuje tištěný náklad titulu Deník Extra v Praze
z 80 tisíc na 250 tisíc výtisků. Cílem je posílit v hlavním městě
zásah značky Deník v offline prostředí.
Více než 20 českých šéfredaktorů a šéfredaktorek dnes vyzvalo
premiéra Andreje Babiše (ANO) i další politiky, aby respektovali svobodnou,
nezávislou a kritickou žurnalistiku.