Druhá stanice Impulsu se má jmenovat Český Impuls

úterý, 08. července 2014, 15:02 Rádio MediaGuru

Provozovatel žádá o změnu názvu programu Rádio Impuls AM na Český Impuls.

Druhá stanice, jejíž spuštění připravuje Rádio Impuls, by se měla v éteru objevit pod názvem Český Impuls. O změnu názvu připravovaného programu Rádio Impuls AM žádá provozovatel stanice, společnost Lin.

Český Impuls tak doplní vlajkovou rádiovou stanici mediální divize AgrofertuRádio Impuls. Od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) má licenci pro vysílání na středních vlnách ze středočeských Líbeznic od letošního dubna. Vysílat musí začít nejpozději do šesti měsíců od udělení licence.

Český Impuls má být hudebně informačním rádiem pro střední Čechy a metropoli. Cílit chce zejména na seniornější publikum ve věku 45-70 let. Hudebně se zaměří na české a slovenské písně, zejména z druhé poloviny 20. století. Se zpravodajstvím počítá v pracovní den každou hodinu od 6:00 do 18:00 v délce tří minut. O víkendu bude zpravodajství přebírat z hlavní stanice Rádia Impuls.

Náklady na provozování vysílání mají být nejprve hrazeny z prostředků získaných vysíláním Rádia Impuls, stanice ale předpokládá vlastní prodej reklamy, a tím zajištění financování do dalších let.

Lin je dceřinou společností firmy Londa, která je provozovatelem vysílání Rádia Impuls. Novým majitelem Londy se na základě loňské dohody stala společnost Agrofert Andreje Babiše.

-mav-