Glanc měsíčníkem, Chuť a styl se spojí s Gurmetem

čtvrtek, 21. srpna 2014, 14:53 Tisk MediaGuru

Astrosat oznamuje úpravu portfolia poté, co firma získala magazíny bývalé Sanomy.

Vydavatelská společnost Astrosat, která letos na jaře převzala vydavatelství Sanoma Media (dnes Astrosat Media), přijde do podzimu s několika změnami v portfoliu titulů, které získala. Od konce září – tedy pro říjnové vydání – se poprvé v měsíční periodicitě představí magazín Glanc. Dosud vychází jako čtrnáctideník. Se změnou periodicity chce mířit na prémiovější cílovou skupinu, s čímž souvisí i zvýšení prodejní ceny časopisu o 20 Kč na 49 Kč. Novou šéfredaktorkou je Jana Marečková.

Astrosat si s posunutím Glancu chce vytvořit prostor pro svůj další titul – čtrnáctideník Story. Ten do portfolia Astrosatu přešel s akvizicí Sanomy. Story se mohl s Glancem částečně překrývat. Proto s novou šéfredaktorkou Markétou Behinovou, která přešla do Story právě z časopisu Glanc, dochází k posunu časopisu mezi společenský lifestyle.

Změny se týkají i gastronomických časopisů. Magazín Gurmet se od ledna 2015 propojuje s titulem bývalé Sanomy Chuť a styl, který tak samostatně skončí. Na titulní stranu chce nově umisťovat osobnosti z gastronomie. Novou šéfredaktorkou je Darina Křivánková. Do konce roku nabízí klientům možnost inzerovat v obou titulech za cenu jednoho.

S úpravou přichází i tradiční ženský týdeník Vlasta, který od poloviny září přechází na větší formát 225x303 mm a bude tisknout na kvalitnějším papíře. Změnu podpoří reklamní kampaň za více než 6 mil. Kč. Šéfredaktorkou je Alena Němečková.

-mav-