P&G pročistí portfolio, nechá si jen nejsilnější značky

pondělí, 04. srpna 2014, 13:20 Aktuality, Marketing, Reklama MediaGuru

Společnost Procter & Gamble se rozhodla pročistit své portfolio značek. Více než polovinu z nich hodlá v budoucnu zrušit, pozastavit nebo sloučit, řekl to současný CEO společnosti A. G. Lafley na pátečním konferenčním hovoru o finančních výsledcích firmy.

„Dnes oznamujeme důležitý strategický krok, kterým budeme chtít výrazně zefektivnit a zjednodušit naše podnikání a portfolio značek. Staneme se mnohem cílenější a efektivnější společností o 70 až 80 značkách,“ uvedl v pátek Lafley. P&G si podle něj do budoucna ponechá jen nejsilnější značky, které za poslední tři roky tvořily 90 % tržeb a 95 % zisku.

Proces zeštíhlení portfolia by měl dle odhadu finančního ředitele společnosti Jona Moellera zabrat 12 až 24 měsíců. Během této doby se P&G zbaví 90 až 100 značek ze současného portfolia, které přinášejí osm miliard dolarů tržeb ročně, jejich prodeje i zisky však klesly.

V souvislosti se zeštíhlením portfolia snižuje P&G i globální výdaje do reklamy. Poprvé ve své historii reaguje na pokles tržeb snížením reklamních výdajů. Oproti loňským 9,7 miliardám USD investuje do reklamy letos jen 9,1 miliard USD.

-kch-