Novým mluvčím ČRo je Jiří Hošna

středa, 24. září 2014, 11:00 Lidé, Rádio MediaGuru

Od 1. října bude za Český rozhlas mluvit Jiří Hošna.

Tiskovým mluvčím Českého rozhlasu se od 1. října stane Jiří Hošna. V minulosti působil jako novinář v České tiskové kanceláři a v Mladé frontě Dnes. Od roku 2008 se profesně specializuje především na korporátní komunikaci.

Jiří Hošna nahrazuje ve funkci Kateřinu Moravcovou, vedoucí komunikace ČRo, která pozici tiskové mluvčí dočasně zastávala od konce srpna poté, co v ní skončila Tereza Krásenská. 

Jiří Hošna absolvoval v roce 2002 Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, obor český jazyk a literatura. Po studiích pracoval několik let v agenturním zpravodajství v České tiskové kanceláři (ČTK). Žurnalistickou praxi vykonával také jako redaktor Mladé fronty Dnes. Oborem public relations se začal zabývat od roku 2008, když zastával post mluvčího Královéhradeckého kraje. Věnoval se zejména externí komunikaci, rozvoji vztahů s novináři a také marketingovým aktivitám. V rámci evropských projektů se podílel na tvorbě komunikačních a marketingových strategií pro oblast veřejné správy.

Před nástupem do Českého rozhlasu působil na manažerské pozici v agentuře AMI Communications. Specializoval se především na korporátní a krizovou komunikaci, nová média a online řešení. Zajišťoval PR aktivity pro významné obchodní společnosti, například pro firmy Veolia či Unilever.

-kch-