První čísla: Týdeník Echo celkem prodal téměř 10 tisíc

pátek, 21. listopadu 2014, 15:10 Internet & Mobil, Tisk MediaGuru

Prvního vydání tištěného Týdeníku Echo se prodalo 6 tisíc, elektronického 3,5 tisíce.

Prvního čísla tištěného Týdeníku Echo, který od začátku listopadu vydává společnost Echo Media, se podle sdělení vydavatele prodalo ve volném prodeji a v předplatném šest tisíc výtisků. Je to víc, než vydavatelská společnost Echo Media očekávala. „Jsme spokojeni,“ řekl šéf projektu Dalibor Balšínek.

Z celkového prodaného nákladu představuje prodej na stánku 5,4 tisíce, dalších 600 tvoří předplatitelé tištěného týdeníku. Elektronický Týdeník Echo eviduje podle Balšínka v tuto chvíli 3500 předplatitelů. Souhrnný prodej tištěného a elektronického vydání Týdeníku Echo se tak v případě prvního čísla blíží k 10 tisícům.

Vydavatel zdůrazňuje, že prodaných šest tisíc výtisků tištěného vydání představuje čistý prodej, bez rozdávaných výtisků v nákupních centrech či jiných veřejných prostranstvích a že všechny prodané výtisky byly účtovány za plnou cenu. „Nepomohli jsme si žádnými slevami, akcemi či jinými technikami na navýšení prodeje. Neděláme to a nikdy to dělat nebudeme, protože na to nemáme peníze,“ zdůraznil Balšínek. Prodej prvního vydání tištěného Týdeníku Echo nebyl s výjimkou vlastních médií a sociálních sítí marketingově podporován.

Echo Media už před startem tištěného vydání avizovala, že bude spokojená s prodejem tištěného týdeníku na úrovni pěti tisíc výtisků. Prvního čísla se tak prodalo víc, než vydavatel potřebuje. „Pokud prodaný náklad vydrží na pěti tisících, vrátí se nám všechny náklady vložené do tisku a distribuce tištěného týdeníku,“ přiblížil Balšínek. Do výsledného příjmu přitom nezapočítává výnosy z prodeje inzerce, které staví zvlášť a které tak přinášejí plusový výnos.

-mav-