Staropramen představuje nový koncept Naše hospoda

úterý, 25. listopadu 2014, 15:49 Marketing MediaGuru

S novým gastronomickým konceptem míří smíchovský pivovar především do regionů.

Společnost Pivovary Staropramen přichází s novým gastronomickým konceptem s názvem Naše hospoda. Zamíří s ním především do regionů. Koncept bude na rozdíl od sítě restaurací Potrefené husy, která letos slaví 15. narozeniny, nefranšízový. Cílí na již existující české hospody, na jejichž proměně se chce výrazně podílet. V následujících letech hodlá pivovar otevřít v tomto konceptu desítky podniků.

„I díky zkušenosti s Potrefenými husami a Vinohradským Parlamentem máme silné know-how, které při přípravě sítě podniků Naše hospoda hodláme naplno využít. Typicky česká hospoda je pojem, který je součástí naší kultury. Na druhou stranu řada českých hospod velmi vítá naši pomoc při realizaci změn reagujících na vyvíjející se požadavky zákazníků, jejichž vnímání standardu se v posledních letech v mnoha směrech výrazně proměnilo,“ říká Jan Trochta, manažer značkových restaurací společnosti Pivovary Staropramen.

Logo nového gastronomického konceptu Naše hospoda
Logo nového gastronomického konceptu Naše hospoda

Nový koncept, jenž je určen jen pro značku piva Staropramen, klade důraz na výběr lokality, správně ošetřené pivo, kvalitu prostředí a cenově dostupnou gastronomii. Společnost se v tomto ohledu chystá s nabídkou spolupráce oslovit majitele a provozovatele vybraných hospod. Zapojení do projektu znamená, že vybraný podnik projde kompletní proměnou interiéru i nábytku. „Záměrem je vytvořit trvalý interiér, který se bude se zákazníky vyvíjet,“ přibližuje Jan Trochta a dodává, že oproti Potrefeným husám je zdůrazněn výčep, který získá nerezové obložení: „V Naší hospodě nenaleznete například vysoké sezení, které je typické pro bar. Naopak jsme při designu mysleli na prostor, kde si budou moci štamgasti vystavit poháry ze zápasů či soutěží.“

Jednotná bude v Naší hospodě i uniforma personálu a grafická podoba jídelního lístku. Zároveň pivovar nabídne hospodám poradenství k fungování podniku, aby splňoval standardy v oblasti péče o pivo Staropramen, nabídky jídel a celkového servisu. Hospody budou moci těžit z propagace na internetových stránkách pivovaru.

Myslivna
Pardubická Naše hospoda Myslivna
Pardubická Naše hospoda Myslivna
Pardubická Naše hospoda Myslivna

V rámci pilotního projektu byly proměněny již čtyři hospody – Myslivna v Pardubicích a U Pilnáčka v Hradci Králové a dvě v hlavním městě – smíchovská Na Růžku a libeňská Merkur

Královohradecká hospoda U Pilňáčka
Královohradecká Naše hospoda U Pilnáčka
Pražská hospoda Na Růžku
Pražská Naše hospoda Na Růžku
na_ruzku_1
Pražská Naše hospoda Na Růžku
Pražská hospoda Merkur
Pražská Naše hospoda Merkur

„V následujících několika letech bychom chtěli přidat řádově desítky nových hospod se zeleným logem Naše hospoda,“ prozrazuje Jan Trochta.

Společnost Pivovary Staropramen má v současnosti síť franšízových restaurací Potrefená husa, která zahrnuje 29 podniků v Praze a krajských městech a jeden podnik v Bratislavě. Příští rok síť rozšíří o dvě nové provozovny. V loňském roce představila také koncept hospody 21. století – Vinohradský Parlament, letos otevřela restauraci Bruxx, zaměřenou na belgickou kuchyni.

-kch-