Týdeník Echo jde do prodeje, na první titulce je Zeman

čtvrtek, 06. listopadu 2014, 12:51 Tisk MediaGuru

První vydání tištěného týdeníku Echo vyjde na obálce s prezidentem Zemanem.

Vulgární vyjadřování prezidenta Miloše Zemana v rozhlasovém pořadu Hovory z Lán reflektuje první titulní strana tištěného Týdeníku Echo, který vyjde v pátek 7. listopadu. Tištěný týdeník doplní elektronický Týdeník Echo a zpravodajský server Echo24.cz.

Týdeník vyjde v nákladu 30 tis. výtisků za 39 Kč, vydavatel už dříve uvedl, že bude spokojen s prodejem na úrovni 5 tisíc kusů. „Míříme na náročného čtenáře a tištěný týdeník záměrně stavíme především textově. Půjde o kontrapunkt, o protipól ke stávajícím magazínům, které jsou barevné, křiklavé a vizuálně přetížené. Nebudeme čtenářům podlézat, nechceme být masovým časopisem,“ přiblížil už dříve vydavatel Dalibor Balšínek.

Premiérová titulní strana tištěného Týdeníku Echo, 7.11. 2014

Echo_titulka

Vydavatelství se chce tištěným titulem primárně získat příjmy z prodeje obsahu (distribuce). Předplatitelé, kteří si objednají odběr tištěného Týdeníku Echo, budou mít automaticky přístup i do elektronické verze. Roční předplatné tištěného týdeníku je stanoveno na 1 500 Kč. Stávající předplatitelé elektronického Týdeníku Echo (roční předplatné 699 Kč) si mohou za příplatek 800 Kč dokoupit i předplatné tištěného týdeníku.

Uvedení prvního čísla týdeníku podpoří mediální kampaň v podobě sponzoringu na Radiožurnálu, dlouhodobé kampaně na Frekvenci 1, billboardové a bigboardové kampaně a internetové kampaně. Echo Media zároveň počítá s tím, že v masivní míře využije pro podporu Echo24.cz.

Echo Media uvádí, že digitální verze Týdeníku Echo eviduje pře 3 tis. předplatitelů, tištěná v tuto chvíli 250 předplatitelů. Distribuci zajišťuje PNS, předplatné Send.

-mav-