Soukupova Empresa Media agenturní provizi nezruší

pátek, 12. prosince 2014, 10:25 Tisk MediaGuru

Empresa Media nenásleduje konkurenty na tištěném trhu, agenturní provizi ponechá i v roce 2015.

Vydavatelská skupina Empresa Media, která patří do stejné skupiny jako mediální agentura Médea podnikatele Jaromíra Soukupa, nebude následovat jiné vydavatelské domy a pro příští rok ponechá agenturní provizi. V pátek dopoledne o tom informovala mluvčí Kateřina Böhmová.   

Empresa Media nesouhlasí s názorem ostatních vydavatelů a mediálních společností, že agenturní provize ztratila svoji smysl. Za záměrem upustit od vyplácení provize vidí jen skrytý nástroj, jak zdražit inzertní prostor.

„Na rozdíl od jiných médií nemáme pocit, že by agenturní provize ztratila svůj význam.  Stále ji vnímáme jako důležitý motivační prvek pro všechny agentury. Pokud dnes některé společnosti říkají, že agenturní provize ztratila svůj význam, tak by měly také říci čím a proč. Jsem přesvědčený, že většinou se za těmito slovy schovává jen pokus o skryté zdražení inzertního prostoru. Empresa Media zůstává ve své cenové politice konzistentní,“ uvedl generální ředitel společnosti Daniel Köppl.

Od agenturní provize vyplácené za reklamu v tištěných médiích ustupují od nového roku významné vydavatelské subjekty na deníkovém trhu – společnosti Czech News Center a Mafra. Podle našich informací budou následovat i další vydavatelé.

Empresa Media rovněž uvedla, že celé portfolio titulů společnosti (Sedmička, Exkluziv, Týden, Instinkt, MarketingSalesMedia, Top dívky a Popcorn) bude i v roce 2015 obchodovat mediální zastupitelství Media Master. K tomuto portfoliu mají v novém roce přibýt i tituly z dalších vydavatelství. O které tituly se jedná, zatím neupřesnila.

-mav-